| |

“Nie cieszcie się przedwcześnie, Androidowe czereśnie”

Android

Według niedawnych szacunków serwisu AndroLib w sklepie Android Market znajduje się już 20 tysięcy programów. Okazuje się jednak, że doniesienia te były zbyt optymistyczne. Google je dementuje.

Według producenta systemu Android za pośrednictwem usługi Android Market można w tej chwili pobrać około 16 tysięcy aplikacji. Przyczyna rozbieżności nie jest jasna. Według informacji udzielonych przez AndroLib serwisowi TechCrunch może być to efekt uwzględnienia także tych programów, które zostały usunięte po ich opublikowaniu w internetowym sklepie.

Zawyżenie liczby aktywnych programów o 4 tysiące stanowi błąd wynoszący całe 25 procent. Z drugiej strony nie można z tego powodu kwestionować faktu, że Android Market rozwija się dynamicznie i już teraz oferuje ogromny wybór aplikacji. Walka na rynku oprogramowania dla komórek będzie z pewnością stawała się coraz bardziej zacięta. Spory wzrost popularności notuje obecnie także przeznaczona dla Symbiana usługa Nokia Ovi Store, z której użytkownicy pobierają codziennie ponad 1 milion programów.

Źródło: TechCrunch · SIMblog