Październik – Premiera Windows 7

MICROSOFT PODAŁ OFICJALNĄ DATĘ PREMIERY NOWEGO SYSTEMU

Windows 7, najnowsza wersja najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego, będzie miał swoją oficjalną premierę 22 października. Microsoft podał tę informację na konferencji prasowej podczas targów Computex 2009 w Taipei.

Windows 7 ma być kompatybilny z poprzednią edycją systemu (Windows Vista), tak by użytkownicy starszej wersji mogli korzystać z dobrodziejstw „siódemki” bez konieczności wymiany sprzętu. To ważna wiadomość, bo przy okazji premiery Visty wielu użytkowników skarżyło się na problemy z odpaleniem jej na swoich starszych komputerach.

Co nowego?

Jak zaznaczył na targach w Taipei jeden z wiceszefów Microsoftu Steve Guggenhaimer, kod nowej wersji systemu operacyjnego zostanie rozesłany do producentów komputerów już pod koniec lipca, tak by od 22 października każdy mógł swobodnie kupić nową maszynę z Windows 7 na pokładzie.

Microsoft zapowiada również specjalną ofertę darmowej aktualizacji dla posiadaczy komputerów z Vistą. Na razie nie zostały ujawnione dokładniejsze szczegóły tej oferty.

Nowy Windows ma być także wyposażony m.in. w tryb, który pozwoli na uruchamianie programów przeznaczonych na Windows XP. Użytkownicy, którzy używali wersji testowych „Siódemki”, podkreślają, że jest on szybszy od poprzednika – szczególnie jeśli chodzi o czas uruchamiania i zamykania systemu.

Informacje Zaczerpnięte z TVN24.pl


2 komentarze

  1. GrimReaper 4 czerwca, 2009 3:18 pm 

    Prze edytowałem Twoje wpisy: skróciłem podgląd w liście.

  2. NOKser 4 czerwca, 2009 3:23 pm 

    Fajnie dzięki

Komentowanie jest wyłączone