Alien vs Predator, czyli Apple kontra Palm…

Alien vs Predator

Alien vs Predator

Odpowiedzią Apple na nowość Palm Pre ma być nowa wersja sztandarowego aparatu z kamerą 3,2 megapiksela, kompasem oraz możliwością wideorozmów.

Ta wojenka nie będzie mieć końca – serwisy jeszcze przed premierą prześcigają się w porównywaniu Palma Pre z telefonem iPhone Apple. Czas pokaże, kto miał rację.

To niektóre z licznych komentarzy jakie można znaleźć w Sieci. Co jednak z tego wynika? Co jest pewne? Co nowego na … froncie? Otóż: Apple zablokuje możliwość synchronizacji Palma Pre z iTunes. Niemożliwe? A jednak…

Palm jako jedną z głównych zalet swojego palmofonu Pre wymienia możliwość synchronizacji z usługą iTunes, jednak może jej zabraknąć w urządzeniu, bowiem Apple się na to nie zgodzi.

Na stronie wsparcia technicznego firmy z Cupertino możemy przeczytać, że tylko jej urządzenia będą właściwie współpracować z tą usługą, natomiast telefony i odtwarzacze firm trzecich będą miały problemy z oprogramowaniem. Idąc dalej, Apple twierdzi, że nowa wersja iTunes zostanie pozbawiona możliwości synchronizacji z takimi urządzeniami, jak Pre. Czy to oznacza wojnę?

Niedługo po tym Palm odpowiedział na tekst Apple’a, twierdząc, że jeśli zostanie zablokowana możliwość synchronizacji Pre z iTunes, to reputacja Apple’a na tym ucierpi.

– Synchronizacja mediów Palma współpracuje z obecną wersją iTunes. Jeśli Apple dezaktywuje tę możliwość w przyszłych wersjach usługi, będzie to bezpośredni cios wymierzony w użytkowników iTunes, którzy zostaną pozbawieni możliwości korzystania z serwisu. Mogą oni pozostać przy działającej wersji iTunes, mogą przesyłać pliki za pomocą USB, ale są również aplikacje innych firm, które możemy rozważyć – mówi przedstawiciel Palma, Lynn Fox.

Znaleziono na chip.pl


2 komentarze

  1. wykolejony 19 czerwca, 2009 7:48 pm 

    tutmilajt, obcy zawsze dostaje po dupie

  2. xoen 26 czerwca, 2009 9:08 pm 

    jak dobrze, że nie musimy w tym uczestniczyć.,

Komentowanie jest wyłączone