HTC Hero z nowym interfejsem HTC Sense

Nowy telefon HTC Hero z systemem Android

Najpierw o nowym interfejsie o nazwie HTC Sense, będzie on wykorzystywany w nowych telefonach z systemami Android oraz Windows Mobile.

HTC Sense został stworzony z myślą o prostszej, bardziej naturalnej komunikacji z ludźmi. U jego podstaw leżą trzy główne zasady sformułowane na podstawie obserwacji sposobów komunikacji i rozmów z ludźmi.

„HTC Hero wykorzystuje bardziej naturalne sposoby kontaktu z osobami i dostępu do ważnych informacji, naśladując nasze codzienne zachowania i nie stosując się do technik używanych w zwykłych telefonach” – powiedział Peter Chou, Chief Executive Officer w firmie HTC Corporation. „HTC Sense to wyróżniająca się technologia, która zostanie wprowadzona we wszystkich naszych nowych telefonach, ułatwiając ludziom użytkowanie i sprawiając, że będą mogli powiedzieć ‘to naprawdę ma sens’.”
Czyli będzie się czym bawić 🙂

Idźmy dalej:

HTC Sense
HTC kieruje się w swoich projektach innowacyjnością i pasją ulepszania życia, mając na uwadze potrzeby ludzi. Premiera interfejsu Sense w nowym telefonie Hero i wszystkich kolejnych opiera się na trzech zasadach: Telefon dla mnie, Zawsze blisko, Odkrywaj nieoczekiwane.
Teraz czas na definicje tych zasad:

Telefon dla mnie
Implementacja tej zasady sprawia, że użytkownicy czują, że telefon został zaprojektowany dla nich i z ich pomocą. HTC zachęca użytkowników do wyboru sposobu odszukiwania kontaktów do ludzi i zawartości telefonu w sposób najbardziej odpowiadający własnemu stylowi. Dla niektórych oznacza to dodanie widgetów widoku pokazujących zawartość Twittera czy pogodę na ekranie telefonu, podczas gdy inni wolą szybki dostęp do informacji biznesowych w postaci emalii, kalendarza czy stref czasowych. HTC wprowadza też nowy profil nazywany ‘Scenes’, umożliwiający tworzenie spersonalizowanych profili związanych z różnymi funkcjami lub czasem.

Zawsze blisko
Obecnie, pozostawanie w kontakcie z bliskimi oznacza zarządzanie wieloma kanałami informacji i aplikacjami, jak np. rozmowy telefoniczne, emaile, wiadomości tekstowe, zdjęcia, aktualizacje, itp. HTC Sense umożliwia połączenie tych kanałów informacyjnych i aplikacji w jednym widoku, ułatwiając szeroko rozumianą komunikację z innymi osobami. Dzięki HTC Sense, status Facebooka przyjaciół czy zdjęcia na portalu Flicker zostają dołączone do ich wiadomości tekstowych, poczty elektronicznej i historii rozmów w jednym widoku.

Odkrywaj nieoczekiwane
HTC Sense dostarcza wiele prostych, lecz innowacyjnych i przyjemnych doznań, których użytkownicy doświadczają podczas użytkowania telefonu. Mogą to być, np. funkcje podstawowe w postaci wyciszenia dzwonka lub szybkie, inteligentne wybieranie numerów. HTC Sense wykorzystuje też widoki trójwymiarowe do pokazywania zawartości poczty elektronicznej, zdjęć, zawartości Twittera, muzyki, itp.

Wygląda ładnie, zobaczymy niebawem jak naprawdę się sprawuje, czy nowy interfejs to tylko wyglad czy też i funkcjonalność.

Teraz czas na kilka słów o HTC Hero:

HTC Hero
HTC Hero jest kolejnym z zaawansowanych telefonów podkreślającym indywidualizm użytkownika. Zaokrąglone kształty i wzniesiona dolna część obudowy telefonu sprawiają, że HTC doskonale układa się w dłoni podczas prowadzenia rozmowy. Powłoka ekranu dotykowego nie pozostawia śladów po palcach, czyniąc ekran bardziej przejrzystym i zapewniając zachowanie świeżości. HTC Hero wykorzystuje użytą po raz pierwszy powłokę teflonową białej obudowy, odporną na uszkodzenia i przyjazną w dotyku.

Ekran o rozdzielczości 3,2 cala i rozdzielczości HVGA został zoptymalizowany do przeglądania Internetu i odtwarzania multimediów, przy zachowaniu niewielkich wymiarów i wagi telefonu. Smartfon oferuje wiele najnowszych rozwiązań, jak np. nawigację satelitarną GPS, cyfrowy kompas, czujnik grawitacji, gniazdo stereo 3,5 mm, aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpx oraz gniazdo kart pamięci MicroSD. HTC Hero wyposażony jest w specjalny przycisk wyszukiwania Search, wykraczający daleko swoją funkcjonalnością poza podstawowe jego rozumienie. Umożliwia on bardziej naturalny, kontekstualny sposób wyszukiwania, np. w Twitterze, liście kontaktów, mailach lub innych aplikacjach telefonu Hero.

Mam nadzieję, że niedługo będzie można napisać coś więcej na temat i nowej technologii i nowego telefonu, wygląda zachęcająco.

Czas na fotki.

Dostępność
HTC Hero dostępny będzie w Europie w lipcu 2009 r., zaś w Azji w drugiej połowie roku. Wersja dla krajów Ameryki Północnej będzie dostępna pod koniec roku 2009.

Opis powstał na podstawie materiałów prasowych firmy HTC Corporation.


2 komentarze

  1. TTD 30 czerwca, 2009 7:41 am 

    Fajny sprzecik, co to za today mozna go gdzies dorwac??

  2. mobi 30 czerwca, 2009 6:36 pm 

    Jest to HTC Sense, nowy interfejs dla Androidów i WM, o czym jest połowa artykułu. Na razie nie jest dostępny jeszcze żaden telefon z nim.

Komentowanie jest wyłączone