Co nowego w świecie nawigacji?

Wydawać by się mogło, że wakacje to czas odpoczynku i stagnacji rynkowej. Ciągłe powtórki nudzą chyba każdego? Z odmiennego założenia wyszły dwie firmy produkujące urządzenia do nawigacji GPS.

Goclever 5010FM BTAV CAM FE

Goclever Technology wprowadził na rynek nowe urządzenie do nawigacji z mapą Europy, wyposażone w 5-calowy, dotykowy, panoramiczny ekran oraz bezprzewodową kamerę cofania.

Urządzenie do nawigacji 5010FM BTAV CAM FE posiada 5-calowy, dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 480×272. W środku znajduje się dedykowany procesor Centrality Atlas III Dual Core 396 MHz oraz 64 MB pamięci RAM. Oczywiście, można ją rozszerzyć za pomocą czytnika kart pamięci SD. Goclever 5010FM BTAV CAM Full Europe posiada gniazdo zewnętrznego sygnału wideo, dzięki czemu można do niego podłączyć przenośny odtwarzacz DVD. Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth, nawigacja pozwala na połączenie z telefonem komórkowym, wykorzystując nawigację jako zestaw głośnomówiący, a także wyświetlanie obrazu z bezprzewodowej kamery cofania znajdującej się w komplecie. Integrację z samochodowym systemem audio zapewnia transmiter radiowy FM.

Aplikacja Goclever Map dysponuje trybem 3D z możliwością regulacji kąta i kierunku widzenia. Plany większych miast zawierają realistycznie odwzorowane charakterystyczne budynki z teksturowaniem. Wyszukiwarka adresów i POI nie wymaga wpisania całej frazy lecz zaledwie kilku pierwszych liter nazwy. Błędy literowe są korygowane automatycznie, co sprawia, że jest to najwygodniejsze z dostępnych rozwiązań.

Goclever 5010FM BTAV CAM FE

Goclever 5010FM BTAV CAM FE

Nawigacja dysponuje aktualną bazą fotoradarów na terenie całej Europy. Ciekawą funkcją urządzenia jest fotonawigacja, pozwalająca na bardzo łatwe dotarcie do różnych miejsc na podstawie zdjęć z koordynatami geograficznymi. Dane dotyczące fotografii interesujących miejsc można wprowadzać własnoręcznie lub skorzystać z Internetu. Podróż może stać się łatwiejsza dzięki możliwości optymalizacji punktów trasy, zlokalizowanych i ułożonych przez program w takiej kolejności, aby trasę można było pokonać w jak najkrótszym czasie.

Sugerowana cena detaliczna to 849 złotych. W zestawie z nawigacją znajduje się ładowarka i uchwyt samochodowy typu stacja dokująca ze zintegrowanym zasilaniem. Mapy na karcie SD 2GB oraz informacje o punktach użyteczności publicznej 42 krajów Europy zostały oparte o najnowsze źródła kartograficzne TeleAtlas. W przypadku Polski aktualne dane pochodzą z eMapy. Producent daje na swoje urządzenie 24 miesięczną gwarancję door-to-door.

NAVIGON 8410

NAVIGON prezentuje swojego nowego, najlepszego nawigatora – model 8410, z nowoczesnymi funkcjami i technologią. NAVIGON 8410 otrzymał już pierwsze znaczące wyróżnienie od kapituły red dot design podczas IFA PreView – prezentacji produktów przed targami IFA w Berlinie, które odbędą się na przełomie sierpnia i września.

Nawigacja 8410 NAVIGON-a wyposażona jest w całą gamę multimedialnych funkcji, w tym opcjonalny tuner cyfrowy DVB-T, dzięki czemu może służyć jako przenośny odbiornik telewizyjny. Zupełnie płaski, 5 calowy wyświetlacz ma powierzchnię ze szkła mineralnego, a całość otoczona jest obudową ze szczotkowanego metalu. Urządzenie zostało wyposażone w wysokopojemnościowy wyświetlacz, który reaguje na dotyk, bez potrzeby dociskania. Do urządzenia dołączony został uchwyt samochodowy z wbudowaną anteną TMC-Pro. Nowa funkcja Voice Interaction Pro (działająca tylko w wybranych językach) umożliwia jeszcze większą kontrolę nad urządzeniem niż znana z poprzednich modeli Professional Voice Command. Oznacza to, że do komunikowania z urządzeniem możemy używać potocznego, nieformalnego języka, w tym dzwonić do kontaktów z książki telefonicznej czy nawigować do celów specjalnych.

Cena Navigona 8410 wyniesie około 2000 PLN.

NAVIGON 8410

NAVIGON 8410

NAVIGON 8410

NAVIGON 8410

Źródła: chip, komputerswiat, egospodarka, auto-motor-i-sport, smartnav