Najbliższa przyszłość Androida? Niewykluczone…

Andy Rubin, jeden z dyrektorów Google odpowiedzialny za platformę Android, udzielił wywiadu agencji Reuters. Rubin przedstawił informacje na temat przyszłości systemu operacyjnego od Google.
Najciekawsza wypowiedz dotyczy kolejnych wersji platformy Android. W roku 2009 zostaną wypuszczone dwie wersje systemu – Android 1.6 o nazwie kodowej Donut i Android 2.0 nazwany Eclair. W przyszłym roku zostanie wydana wersja nazwana roboczo Flan oraz kolejna, która nie ma jeszcze nazwy.

Rubin nie chciał zdradzić żadnych informacji na temat Androida 1.6 i 2.0, wspomniał jedynie o wsparcie grafiki 3D dla nowych procesorów.

Android będzie też rozwijany jako narzędzie dla biznesu, w planach są aplikacje i funkcjonalności które mają zachęcić przedsiębiorców do korzystania z rozwiązań Google. W tym kontekście Rubin podał przykład aplikacji bazodanowych które będą opierać się na infrastrukturze Google, a przez to będą tańsze.

Rubin wspomniał też o rozwijaniu możliwości telefonów z Androidem jako konsoli do gier. Mają one stanowić konkurencję dla Nintendo DS czy PSP.
Kolejnym kierunkiem rozwoju platformy Android jest integracja z serwisami społecznościowymi, jak Facebook czy Twitter.

Rubin wypowiedział się też o sprzęcie, w 2009 roku będzie 15-20 modeli telefonów z Androidem. Ale o tym wiadomo już od jakiegoś czasu.

Przedruk: androidal.pl