Trak GPS-530

Trak Electronics Polska wprowadza do oferty najnowszy model 5 calowej nawigacji, GPS-530. Wraz z tym urządzeniem pojawią się na rynku odświeżone wersje dotychczasowych modeli GPS-430 oraz GPS-550. Nowością w tych nawigacjach będzie najnowszy dwurdzeniowy procesor Sirf Atlas IV, taktowany zegarem 500Mhz wraz z nowym systemem Windows CE 6.0 Podstawowa różnica w stosunku do modelu 550 to system operacyjny, który ten drugi ma w wersji 5.0

GPS-530 to najnowszy model nawigacji oferowany przez TRAK, zarazem kolejny z serii 500, z ekranem dotykowym o przekątnej 5″. Tym razem ekran został zintegrowany z przednią obudową tworzą one razem jednolitą powierzchnię Urządzenie wyposażono w bardzo szybki procesor Atlas Sirf IV 500Mhz z zintegrowaną 30 kanałową anteną GPS zapewnia urządzeniu szybką i bez awaryjną pracę. GPS-530 oparty jest na systemie Windows CE 6.0, dzięki czemu posiada liczne funkcje multimedialne, takie jak odtwarzacz muzyki, odtwarzacz video oraz flash. Dodatkowo posiada wbudowany kalendarz, notatnik, kalkulator oraz gry. Urządzenie oferowane z mapami AutoMapa EU oraz AutoMapa XL w najnowszych wersjach.

Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Sirf Atlas IV taktowany zegarem 500 Mhz. Zintegrowana 20-kanałowa antena zapewniać ma dobry zasięg i pewną pracę również w terenach mocno zabudowanych. Standardem w urządzeniu jest FM Transmiter pozwalający na odtwarzanie komend głosowych z nawigacji na zewnętrznych radioodbiornikach. Wystarczy ustawić w nawigacji częstotliwość w nawigacji, tą samą częstotliwość ustawić na radioodbiorniku samochodowym. Jako wyposażenie opcjonalne dostępny będzie moduł Bluetooth, który może być wykorzystany jako zestaw głośnomówiący oraz wejście na kamerę zewnętrzną (AV-in) ułatwiającą parkowanie.

W GPS-530 zastosowano wbudowaną pamięć flash 2 GB, którą dodatkowo można rozszerzyć przy pomocy kart
SD lub SDHC o kolejne 8 GB. W zestawie z urządzeniem znajduje się ładowarka samochodowa, nowy model uchwytu marki TRAK z uproszczoną metodą mocowania do szyby, skrócona instrukcja obsługi, kabel USB oraz, w zależności od wybranej wersji, mapy wgrane do pamięci urządzenia.

Do wyboru będą dwa rodzaje map Navigo 9i PL oraz Navigo 9i EU. Mapa Europy podsiada szczegółowe plany 40 krajów z najnowszymi mapami TeleAtlas.

Sugerowane ceny detaliczne: GPS-530T PL – 579zł , GPS-530 BTA PL – 699zł – , GPS-530T EU – 779zł, GPS-530BTA EU – 869zł.

Specyfikacja techniczna oraz zdjęcia na Stronie Producenta

Źródło: techcity.pl, chip.pl