Ballmer: spapraliśmy sprawę z Windows Mobile

Podczas spotkania z analitykami i inwestorami, szef Microsoftu – Steve Ballmer – przyznał, że jego firma nie dołożyła należytych starań w celu dopracowania mobilnego systemu Windows. Jego zdaniem system ten pozostawia sporo do życzenia i chciałby on, aby Windows Mobile 7 był już gotowy.

Chociaż na spotkaniu nie było dziennikarzy, to informacje na temat jego przebiegu przekazywali, za pomocą serwisu mikroblogowego Twitter, sami jego uczestnicy, . Według jednego z nich, ukrywającego się pod pseudonimem Pjozefak, Ballmer miał powiedzieć, że spapraliśmy sprawę z Windows Mobile. Chciałbym, żeby Windows Mobile 7 był już obecny na rynku.

Inny z uczestników spotkania – beninato – napisał, że Ballmer ogólnie krytykował działanie aktualnej wersji mobilnych okienek i stwierdził, że wypuszczenie takiego produktu w ogóle nie powinno było mieć miejsca.

Szef Microsoftu wspomnieć miał również, że zespół programistów pracujących nad Windows Mobile 7 uległ reorganizacji. Obecnie nad mobilnym systemem Microsoftu pracuje około tysiąca osób.

Tymczasem na siódmą wersję Windows Mobile przyjdzie nam jeszcze trochę zaczekać. Premiera wcześniejszej wersji – 6.5 – przewidziana jest na 6. października, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Kolejna wersja systemu – 7.0 – według najświeższych danych, ma się pojawić dopiero w czwartym kwartale 2010 roku.

źródło: Telepolis


2 komentarze

  1. utak3r 29 września, 2009 1:28 am 

    Zespół programistów został nie tyle „zreorganizowany”, co… mocno przebudowany od podstaw – co cieszy 🙂
    Ballmer stwierdził ponoć, że chciałby, żeby na rynku już był WM7 – a jak ta sprawa wygląda, wszyscy wiemy…

  2. mobi 30 września, 2009 2:11 am 

    Cieszy sam fakt, że zostało to dostrzeżone, przyznanie się do zaspania i to totalnego, jest pozytywem. Tylko, że WM7 w prawie 2011 roku, to trochę odległa perspektywa, która dobrze gigantowi nie wróży. Android rośnie jako system, łatwiej im będzie wprowadzać zmiany.

Komentowanie jest wyłączone