Courier – tablet od Microsoftu

Do sieci wyciekły ostatnio informacje o nowym tablecie, przygotowywanym przez giganta z Redmond: Courier. Nie dość, że sam system wygląda bardzo ciekawie, to jeszcze plotki mówią, że Microsoft ma zamiar wyprodukować również sam sprzęt, zamiast opierać się na swoich dotychczasowych partnerów z działki tabletów.

Jak donosi na swoim blogu Mary-Jo Foley, Microsoft oczywiście nie komentuje całej sprawy: „we don’t comment on rumors or speculation”. Cały system ma być ponoć zasilany Windowsem 7 (podobnie, jak Microsoft Surface działa pod Vistą).

Anonimowe źródło Mary-Fo mówi, że Microsoft planuje wypuścić urządzenie już w połowie przyszłego roku, co jest dość śmiałym przedsięwzięciem, jednak w obliczu faktu, że zamierzają sami wyprodukować sprzęt – jest to osiągalne. Zwłaszcza, że oddech konkurencji (Apple w tym przypadku, który również opracowuje swój nowy tablet) czuć już bardzo blisko…

Zobaczymy. Film demonstracyjny, opublikowany przez serwis Gizmodo, wygląda bardzo ciekawie i robi sporo apetytu… Co z tego wyjdzie? Nie mam pojęcia. Microsoft zaliczył już kilka spektakularnych wpadek ze swoimi projektami – mam nadzieję, że ten jednak dojdzie do skutku.