Acer: połowa modeli z Androidem?

Po tym jak Acer rozpoczął sprzedaż smartfonów, wszystko wskazuje na to, że jako kolejna firma na rynku, główne zainteresowanie firmy skupi się na urządzeniach opartych o system Android. Jak głoszą nieoficjalne informacje, nawet połowa sygnowanych logiem Acera telefonów, które trafią do sklepów w 2010, będzie oparta właśnie o Androida.

Według nieoficjalnych doniesień, Acer będzie współpracować z firmami takimi jak Compal Communications oraz Inventec Appliances. Przedsprzedaż pierwszego Andorida od Acera, noszącego oznaczenie A1 już się rozpoczęła. Urządzenie ma trafić do sklepów jeszcze w listopadzie 2009 roku. Wkrótce do sklepów trafią także telefony oparte o Windows Mobile, noszące oznaczenia F1, L1 C1/E1, jednak oficjalne daty sprzedaży nie są znane. Nieoficjalne źródła donoszą jednak, że komórek możemy spodziewać się jeszcze przed końcem tego roku.

Po raz kolejny pojawiają się informacje o tym, że dany producent telefonów ma zamiar skupić się na Androidzie. Tak było już w wypadku Motoroli.Platforma ta jest niezwykle popularna, co czyni ją tym samym bardzo dochodową. Jeśli jednak wszyscy masowo rozpoczną produkcję Androidów, czy to nie stanie się najzwyczajniej nudne?

Źródło wiadomości.