Acer Liquid z Androidem

Jeden z największych producentów komputerów – Acer – dodaje do swojej oferty kolejny aparat z preinstalowanym systemem Google Android – Acer Liquid. Urządzenie będzie pierwszym telefonem tej firmy z systemem Android v1.6.

Układ taktowany procesorem Qualcomm Snapdragon o częstotliwości 1GHz z pewnością pozytywnie wpłynie na szybkość działania telefonu, szczególnie w aplikacjach wykorzystujących technologię Flash. Acer Liquid dysponuje ekranem dotykowym o rozdzielczości 800×480 pikseli. Urządzenie będzie zintegrowane z najpopularniejszymi serwisami internetowymi, takimi jak: Facebook, Twitter, Flickr, Picasa i YouTube. Ekran o przekątnej 3,5 cali i rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli). Transmisja danych ma być możliwa dzięki wykorzystaniu technologii HSPA (HSDPA i HSUPA). Na pokładzie nie zabraknie również modułów WiFi oraz GPS. Chociaż informacje te nie zostały oficjalnie podane, to w specyfikacji możemy się również spodziewać aparatu o rozdzielczości 5 Mpix, radia FM, gniazda na karty microSD oraz obsługi interfejsów Bluetooth i USB.

Acer Liquid

Acer Liquid

Niestety, producent nie ujawnił dokładnej specyfikacji Liquida. Nie wiadomo także, kiedy smartfon znajdzie się w sprzedaży, ani jaka będzie jego cena.

Źródła: chip.pl, wirtualnemedia.pl, telepolis.pl, pclab.pl


4 komentarze

  1. Kuki 15 października, 2009 1:23 pm 

    Telefon będzie dostępny w trzech kolorach: białym, czarnym i czerwonym. 🙂

  2. Kuki 20 października, 2009 9:06 pm 

    Liquid pojawił się w przedsprzedaży na stronie Expansys w cenie 380 euro, czyli licząc po dzisiejszym kursie euro, ok. 1584 zł. Mało, dużo – jak myślicie?

Komentowanie jest wyłączone