Porównanie Androidów dostępnych aktualnie na rynku

Android

Powoli kończy się czas, kiedy HTC był jedyną firmą wydającą telefonu komórkowe z Androidem. Dzisiaj platforma dostępna jest także na Samsungu Galaxy, a już na dniach do oferty sklepów i operatorów ma trafić pierwszy Android Motoroli – CLIQ, w Europie znany jako Dext.

Od czasu, gdy na rynek trafił pierwszy model Androida – G1, platforma ewoluowała. Dzisiaj dostępna jest już trzecia wersja oprogramowania Android w wersji 1.6 o pseudonimie Donut (Pączek). Producenci rozpoczęli też modyfikację platformy o własne interfejsy. HTC wraz z modelem Hero wprowadził Sense, z kolei Motorola szykuje Blur.

HTC G1

HTC G1

Pierwszym telefonem z Androidem, jaki trafił do sklepów był G1 sprzedawany w Polsce tylko w sieci Era. Drugi w kolejce stanął Magic, z  za nim Hero. Telefony, które utrzymały nazwę swojego producenta. Podczas, gdy HTC szykował się do wydania czwartego Androida – Tattoo, na scenę wkroczył Samsung z modelem Galaxy. Na końcu plasuje się jak na razie Motorola CLIQ, w Europie rozprowadzana jako Motorola Dext.

W zeszłym miesiącu zaprezentowałam wam porównanie telefonów z Androidem, które trafiły do oferty polskich operatorów. Tym razem zajmę się porównaniem wszystkim obecnych aktualnie na rynku modeli z systemem Google. Do porównania dodałam także Motorolę Dext, jako że jeszcze w tym miesiącu trafi do sklepów.

android_aktualne_1

android_aktualne_2

żródło wiadomości


1 komentarz

  1. promeek 16 października, 2009 7:18 am 

    mi nigdy nie podobaly sie te androidy. wole starego htc TyTn z wm. z nowszych pda jedynym sensownym jest tp2. pozdrawiam

Komentowanie jest wyłączone