Dell Streak – nowość z Androidem

Nie mamy pojęcia czy ten potwór rzeczywiście dysponuje modułem GSM i funkcjami telefonu. Wietnamczycy na razie ostrożnie piszą o MID (Mobile Internet Device) podobnym np. do N900, ale zastrzegają, że nie są pewni wszystkich opcji i szczegółów specyfikacji.

Na filmie zamieszczonym na YouTube (polecam zainteresowanym zachowanie filmu, bo migający na początku napis Dell Confidential sugeruje, że usunięcie z serwisu jest bliskie) również nie widać żadnych szczegółów, które mogłyby sugerować, że mamy do czynienia z telefonem, ale zdecydowaliśmy, że urządzenie jest na tyle atrakcyjne, iż warto zwrócić na nie uwagę jeszcze przed oficjalną zapowiedzią, tym bardziej że Dell zapowiadał na ten rok rewolucyjne urządzenie komunikacyjne, sugerując że to może być telefon.

fot. Tinh te

Wietnamski serwis deklaruje, że Dell Streak pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 2.0 Eclair, ma oczywiście gigantyczny 5-calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 480×800 pikseli i został wyposażony w interfejsy Bluetooth i WiFi. Jak chcą niektóre serwisy internetowe, obsługuje wymianę danych przez sieci 3G, a także sieci GSM.

Dell Streak

fot. Tinh te

Dell Streak

fot. Tinh te

Dell Streak

fot. Tinh te

Aparat fotograficzny z autofocusem ma matrycę 5 Mpx i podwójną lampę błyskową LED, bateria oferuje pojemność 1500 mAh, co wydaje się niestety drobiazgiem dla tak energożernego systemu. Dell Streak obsługuje także dodatkowe karty pamięci. Ekran dotykowy prezentowany na filmie i najwyraźniej obsługujący multi-dotyk, wydaję się niestety niezbyt czuły, a przyciski dotykowe reagują bardzo leniwie, ale to najwyraźniej prototyp, a nie dopracowany egzemplarz do sprzedaży.

Dell Streak

fot. Tinh te

Dell Streak

fot. Tinh te

Dell Streak

fot. Tinh te

Nie, nie wiemy kiedy i za ile urządzenie pojawi się w sprzedaży. Nie wiemy też na ile prawdziwe są powyższe szczegóły specyfikacji. Czekamy za to niecierpliwie na oficjalna zapowiedź Della i pojawienie się Streak’a na rynku.

Na podstawie informacji serewisu Tinh te

źródło wiadomości