Sony Ericsson Rachael oficjalnie 3 listopada

SE Rachaelna to, że pierwszy model Sony Ericssona z platformą Android zostanie oficjalnie zapowiedziany 3 listopada. Producent na swojej stronie “What’s next” zamieścił zajawkę wielkiej zapowiedzi. Firma co prawda nie zdradziła o jaki model telefonu chodzi, ale kod źródłowy strony pozwolił na potwierdzenie, że chodzi o smartfona Rachael.

Dzięki se-blog, który wnikliwie przyjrzał się stronie “What’s next” wiemy, że “wielka” zapowiedź Sony Ericssona będzie dotyczyła telefonu Rachael, którego nazwa pojawia się kilkakrotnie w kodzie źródłowym strony.

Sony Ericsson Rachael, który trafi być może na rynek jako XPERIA X10, już od dawna krąży w sieci. Ujawniona została już częściowa specyfikacja modelu, a zdjęcia pojawiły się w każdym komórkowym serwisie. Do dzisiaj nie wiadomo było jednak kiedy producent raczy w końcu przedstawić swój nowy model.

Do sieci trafił materiał prezentujący oficjalna ulotkę telefonu, w której znaleźć można szereg elektryzujących informacji, takich jak nagrywanie wideo o jakości FullHD.

1920 x 1080 pikseli – takiej rozdzielczości filmy zarejestruje pierwszy telefon Sony Ericssona pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android. Aż tak wysokiej jakości materiały będą wymagały dużo pamięci na ich pomieszczenie – stąd Xperia X10 będzie miała 32 GB wewnętrznej pamięci i czytnik kart microSDHC.

Obok porażającej jakości filmów, czekają nas też 8-megapikselowe zdjęcia oraz 4,1-calowy ekran AMOLED z pojemnościowym panelem dotykowym i funkcją multitouch. Wszystkim tym zarządzać będzie najszybszy na rynku procesor montowany w telefonach komórkowych – taktowany zegarem 1 GHz Qualcomm Snapdragon.

Łączność WiFi i HSPA wykorzystywana będzie przez preinstalowane aplikacje dające dostęp do popularnych serwisów społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy MySpace.

Oto kilka zdjęć przedstawiających SE Xperia X10:
SE Xperia x10 real 2 SE Xperia x10 real 3 SE Xperia x10 real 4 SE Xperia x10 real 5

źródło: se-blog.com ; gsmarena.com ; komorkomania.pl ; telepolis.pl