Premiera notebooka 3D (z Windows 7)

Na polskim rynku pojawił się pierwszy komputer z możliwością odtwarzania obrazu w trzech wymiarach. Acer Aspire 5738DG dostępny jest wyłącznie w salonach sieci Vobis.

Do tej pory filmy w trójwymiarze zarezerwowane były wyłącznie dla dużego ekranu. Teraz, dzięki nowej pozycji w ofercie Vobis, możliwe jest korzystanie z multimediów w 3D również w domu, za pośrednictwem komputera. Acer Aspire 5738DG jest pierwszym notebookiem na rynku posiadającym unikalną funkcję, dzięki której efekt trójwymiarowego kina przeniesiony jest w warunki domowe.

http://img21.imageshack.us/img21/4996/acerqf.jpg

Acer Aspire 5738DG nie tylko potrafi odtwarzać filmy 3D, ale pozwala także na odtwarzanie zwykłych, dwuwymiarowych materiałów w trzech wymiarach. Dzięki niemu zdjęcia, filmy oraz gry zyskują trójwymiarową głębię. Uzyskanie efektu 3D jest możliwe dzięki specjalnie polaryzowanej powłoce na ekranie LCD, zainstalowanemu oprogramowaniu „3D Experience” oraz specjalnym okularom polaryzacyjnym. W zestawie znajdują się okulary standardowe i nakładki na okulary korekcyjne. Notebook zamienia na format 3D większość popularnych plików zdjęciowych (.bmp, .jpg, .jpeg, .tga, .tif, .tiff) i filmowych (.avi, .avs, .divx, .drv-ms, .hdmov, .m1v, .m2ts, .m4p, .m2v, .m4v, .mkv, .mov, .mpg, .mpeg, .ts, .wmv).

Acer Aspire AS5738DG wyposażony jest w oczekiwany, premierowy system operacyjny Windows 7. Poza przełomową funkcją obsługi formatu 3D notebook oferuje wysoką konfigurację parametrów technicznych – 3 GB pamięci operacyjnej, dysk twardy o pojemności 320 GB, czy wydajny procesor Intel CoreT 2 Duo, pozwalający na efektywną pracę z najbardziej wymagającymi aplikacjami.

Notebook dostępny jest w sieci salonów Vobis w cenie 3180 zł od 22.10.2009 roku

Źródło: Vobis


3 komentarze

  1. tymek 8 listopada, 2009 2:34 pm 

    Sprawa warta zainteresowanie, jeśli tylko efekt 3D nie męczy wzroku i zachowuje kolory to ja się na to piszę :). Można to obejrzeć w vobisie? Dobrze, że sprzedają z windows 7, wreszcie nowy system do nowoczesnego sprzętu.

  2. robi 8 listopada, 2009 9:39 pm 

    Można pewnie w Vobisie obejrzeć to coś 🙂 Z tego co pamiętam mają bardzo często wystawione niektóre produkty w specjalnych wystawkach i można przy kompach pomajstrować. Ja jestem ciekaw jak ten efekt wygląda. Co do wina to mam nadzieję, ze będzie lepszy niż ostatni:)

  3. harnold 9 listopada, 2009 12:00 am 

    win7 ktorego kupilem w vobiskowskiej przedsprzedazy sprawuje sie lepiej od visty na lapku, co do ekranu 3d to chyba nowosc na rynku laptopow i chetnie to bym zobaczyl 🙂

Komentowanie jest wyłączone