HTC pracuje nad kolejnym interfejsem!

Obecnie producenci prześcigają się w tym kto stworzy najlepszy telefon, ale także w tworzeniu i udoskonalaniu interfejsów użytkownika, na które użytkownicy zwracają coraz większą uwagę. I tak, LG ma swoje S-Class 3D UI, Samsung rozwija wszechstronną nakładkę TouchWiz, Sony Ericsson postawiło na Panele, a Nokia ma nowy interfejs S60 5 edycji. Także mniej znani producenci jak Acer, Toshiba czy Asus tworzą mniej lub bardziej udane nakładki na Windowsa Mobile. Niemniej jednak, to firma HTC od zawsze wiedzie prym w tworzeniu rewelacyjnych interfejsów.

HT Virtual Book UI

HTC Virtual Book UI

Dość wspomnieć, że HTC jako pierwsza firma na świecie stworzyła nakłądkę na Windowsa Mobile – TouchFLO. Potem przyszła pora świetności TouchFLO 3D i obecnego Sense, który jest najbardziej rozbudowany, najbardziej intuicyjnym i po prostu najlepszym UI na rynku. Teraz w sieci pojawiły się informacje iż HTC planuje w niedalekiej przyszłości wypuścić na rynek (o czym ma świadczyć wniosek złożony niedawno w komisji patentowej) kolejny rewelacyjny interfejs użytkownika.

Zgodnie z opisem projektu, nowy interfejs będzie przypominał książkę, w której aplikacje, widżety oraz strony internetowe będą zorganizowane jako wirtualne kartki. Każda z nich będzie zawierała osobne treści (np. zakładki stron internetowych, interfejs aplikacji czy różne widżety), między którymi można będzie przechodzić w prosty i intuicyjny sposób – poprzez przewracanie kolejnych kartek. Do tego, na stronie tytułowej wirtualnej książki znajdziemy spis treści, będący błyskawicznymi skrótami do kolejnych kart/zakładek.

HTC Virtual Book UI

HTC Virtual Book UI

Oczywiście książkowy interfejs będzie mógł być dowolnie personalizowana przez użytkowników, którzy sami zdecydują jaka treść ma widnieć na kolejnych kartkach.

Muszę przyznać, że pomysł ten wydaje się być genialny w swojej prostocie i aż dziw, że nikt nie wpadł na taką koncepcje. Mam nadzieję, że prace HTC będą przebiegały szybko i wkrótce (w ciągu kilku najbliższych miesięcy) dowiemy się o nim znacznie więcej.

Źródło: unwiredview
Źródło wiadomości.