HTC na rynku netbooków?

Być może już niedługo firma HTC, podobnie jak Nokia, rozszerzy swoja działalność na rynek małych laptopów, tzw. netbooków. Przynajmniej, w jednym z wywiadów, takiej możliwości nie wykluczył szef firmy Pater Chou, który ujawnił iż firma mogłaby wypuścić na rynek netbooka. Jednak ten, musiałby być urządzeniem odmiennym i lepszym od całej masy dostępnych na rynku netbooków.

HTC Shift

HTC Shift

Dlatego też, firma HTC ma na razie monitorować sytuację na rynku netbooków i po jej analizie podjęć decyzję o ewentualnym wkroczeniu na nowy rynek.

Przypomnę, że firma HTC ma już pewne doświadczenie z nieco większymi urządzeniami przenośnymi. Czego najlepszym przykładem jest, wypuszczony na rynek prawie dwa lata temu, 7-calowy HTC Shift, na dobrą sprawę będący właśnie netbookiem z wbudowanym modułem GSM. W specyfikacji, tego modelu znajdziemy: matrycę o rozdzielczości 480 x 800, procesor Intel Stealey o taktowaniu 800MHz, Qualcomm MSM 7200 o taktowaniu 400 Mhz, dysk twardy o pojemności 40GB lub 60GB, 1Gb pamięci RAM, WiFi b/g, UMTS z HSDPA, czterozakresowy moduł GSM (850/900/1800/1900 MHz) Bluetooth 2.0 oraz baterię Li-Po o pojemności 2700 mAh. Model ten, może działać zarówno pod kontrolą Visty jak i nowego Windowsa 7.

źródło: slashgear
źródło wiadomości


Tagi:,