Nowe wydajne układy Qualcomma dla smartfonów! – MSM7×30

QUALCOMM

Firma Qualcomm zapowiedziała dzisiaj nową linię 1GHz układów – MSM7×30 przygotowanych dla smartfonów ze średniej półki. Według zapowiedzi firmy, chipsety będą oferowały możliwości graficzne i wydajność o poziomie niedostępnym dotychczas dla urządzeń tej klasy.

Pierwszymi procesorami z nowej serii Qualcomma są: MSM7230 z wbudowanym modułem HSPA+ oraz MSM7630, który dodatkowo umożliwia łączność za pomocą standardu EV-DO Rev. B. Sample tych układów zostały już podobno rozesłane do czołowych producentów telefonów. W sprzedaży powinny pojawić się pod koniec 2010 roku.

Jeżeli chodzi o sprawy techniczne, to chipsety będą oferowały m.in.: znany ze Snapdragona QSD8×50 procesor Scorpion o taktowaniu 1GHz z zestawem instrukcji ARM v7, rdzenie graficzne 2D i 3D, obsługę aparatów o matrycy do 12Mpix oraz możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości HD.

Układy MSM7×30 mogą działać pod kontrolą Windowsa Mobile, Symbiana, Androida a także platformy BREW.

Całość zapowiada się wręcz rewelacyjnie, w szczególności gdy zważymy na to, że są to chipsety dla smartfonów ze średniej półki cenowej a nie high-endowych telefonów.

Swoją drogą, ciekawe kiedy pojawią się jakieś oficjalne informacje o zapowiadanych smartfonach z najwyższej półki, wyposażonych Tegrą, ST-Ericssona U8500 cz układ Moorestown Intela.

źródło: slashgear · KomórkomaniaK