Problemy z Motorolą DROID

Droid cam

Ups. Wygląda na to, że Motorola DROID została wypuszczona na rynek zbyt szybko. Użytkownicy telefonu zadowoleni, że mogą pobawić się pierwszym modelem Motoroli z Androidem, teraz pewnie przeklinają smartfona.

Na oficjalnym forum Motoroli pierwsi użytkownicy DROID-a zgłaszają problemy z zewnętrznym głośnikiem. Awaria dopada podobno telefon znienacka, co oznacza, że nigdy nie można być pewnym, czy usłyszymy dzwonek połączenia, czy jeszcze gorzej budzik.

Problem najprawdopodobniej związany jest z oprogramowaniem w DROIDZIE, bo w niektórych przypadkach pomaga wyłączenie i ponowne włączenie telefonu.

W USA Motorola wymienia wadliwe telefony, jednak próbuje to robić “po cichu”.

Do następnego błędu dołączył Auto Focus – działający poprawnie w cyklach!

Tak. Dobrze czytacie. Użytkownicy Motoroli DROID znowu zgłaszają nieprawidłowości związane z tym modelem. Tym razem chodzi o ostrość zdjęć wykonywanych 5-megapikselowym aparatem w DROIDZIE. Przez tydzień wychodzą ostre, po czym Auto Focus siada.

Oto, co ma do powiedzenia w tej kwestii inżynier Google, Dan Morrill:

Zauważyliśmy błąd cyklicznego działania sterownika do opcji Auto Focus w aparacie (używającego znacznika czasu), który powoduje działanie funkcji w cyklu 24,5 dniowym. Oznacza to, że opcja przez 24,5 dnia działa poprawnie, następnie ma słabe wyniki przez 24,5 dnia, a potem ponownie działa dobrze. Aktualnie mamy około 17 dzień cyklu, więc przez kilka dni Auto Focus będzie “działał poprawnie”. Pracujemy już nad poprawką.

Przy tak zaawansowanym modelu, który miał być największym konkurentem iPhone’a w USA, podobne wpadki są nie do przyjęcia. Biorąc pod uwagę, że telefon rozszedł się już w liczbie 250 tysięcy egzemplarzy, możemy się niedługo spodziewać manifestacji w Stanach…

źródło: Engadget Mobile · MobileCrunch · Komórkomania