Samsung nie lubi Pączka – zapowiedź Bada w połowie 2010

Samsung Galaxy Spica i5700

Samsung Galaxy Spica i5700

Samsung zorganizował w Azji spotkanie dla prasy, na którym powiadomił o swoich planach. Producent zamierza wypuścić na początku przyszłego roku nowe smartfony z platformą Android w wersji 1.5 (do aktualizacji) lub 2.0. Firma chce pominąć odsłonę 1.6 znaną jako Donut (Pączek). Drugą informacją ujawnioną przez Samsunga jest data zapowiedzi pierwszego telefonu z systemem Bada.

W pierwszym kwartale 2010 roku na rynek w Singapurze ma wejść nowy model Samsunga z Androidem, który będzie wyposażony w wersję 1.5 systemu. Producent ma zamiar udostępnić aktualizację dla tego telefonu do wersji 2.0 – pomijając odsłonę Donut. Samsung Spica i5700, telefon, który pojawi się u nas w sprzedaży, trafi do sklepów już z wersją Eclair. Takim sposobem Samsung całkowicie uniknie Pączka.

W grudniu tego roku firma ma zamiar udostępnić paczkę narzędzi do nowego systemu operacyjnego Bada. Producent przyznał na spotkaniu, że pierwszej zapowiedzi smartfona z Bada możemy spodziewać się w połowie 2010 roku. Na rynek telefon trafi pewnie w okolicach Gwiazdki 2010.

bada OS

Przedstawiciele koncernu nie poinformowali jednak o żadnych szczegółach dotyczących Bada. Jednak w Sieci pojawiły się już pierwsze pogłoski oraz “informacje z dobrze poinformowanych źródeł”. Pora zebrać je w jednym miejscu.

bada OS zostanie oparty o platformę Nucleus OS?
Jak donoszą specjaliści z firmy ROA Group, bada może być odświeżoną wersję platformy Nucleus Real-Time OS (RTOS) lub Nucleus OS firmy Mento Graphic. Nucleus RTOS został wykorzystany do budowy jednego z najlepiej sprzedających się telefonów Koreańczyków – Samsunga Jet. Wiadomo, że firma przedłużyła swoją licencję na oprogramowanie Mento Graphic, więc plotki mogą okazać się prawdą. Według nieoficjalnych informacji, jądro systemu będzie można zastąpić Linuxem..

Telefony z bada OS mają pojawić się już na początku przyszłego roku. Wprowadzenie nowej platformy jest może być sposobem Samsunga na wzrost udziału w rynku smartfonów, który teraz nie przekracza 3,4%. Jednak warto pamiętać o tym, że telefony wyposażone w systemy typu RTOS nie są uważane za smartfony. Informacje dotyczące bada opartego o Nucleus są jednak tylko pogłoskami. Na oficjalne informacje od Samsunga będziemy musieli jeszcze poczekać.

źródło: asia.cnet.com · SIMblog.pl · Komórkomania.pl