Microsoft szykuje Windows Mobile 6.5 Second Edition?

Windows Mobile

Kilka dni temu, na forum XDA-Developers pojawiła się aktualizacja systemu Windows Mobile do wersji 6.5.3, dzięki niej użytkownicy otrzymali usprawnioną klawiaturę ekranową, Jednak to jeszcze nie koniec zmian, jakie zostaną wprowadzone do systemu. Plotki głoszą, że Microsoft planuje całkiem nową odsłonę systemu. Twór ma nosić nazwę Windows Mobile 6.5 Second Edition, a głównym obszarem zmian stanie się interfejs użytkownika.

Nowa odsłona Windows Mobile 6.5 zostanie dostosowana do lepszej pracy z ekranami pojemnościowymi. Największą zmianą będzie usunięcie górnego paska. Dzięki temu na ekranie będzie więcej miejsca na dolny pasek, który ma być bardziej przyjazny użytkownikowi. Zabieg Microsoftu jest jedynie odświeżeniem Windows Mobile 6.5, a nie nowym systemem. Nikt nie potwierdza również, że aktualizacja systemu będzie miała własną nazwę.

Możliwe jest, że zapowiadana zmiana w WM będzie jedynie wersją przeznaczoną dla telefonów z ekranami pojemnościowymi. Źródłem opisywanych plotek jest wywiad przeprowadzony przez serwis Mopocket z pragnącym zachować anonimowość przedstawicielem koncernu z Redmond.
Jedno jest jasne. Zmiany wprowadzane do Windows Mobile 6.5 nie są próbą stworzenia porządnego, komórkowego systemu operacyjnego. Mają za zadanie utrzymanie użytkowników przy popularnych okienkach do trzeciego kwartału 2010, czyli momentu w którym na rynek wejdzie Windows Mobile 7.0. Tylko czy starczy cierpliwości?

źródło:  SIMblog


1 komentarz

  1. Wujek Urbi 28 listopada, 2009 12:54 am 

    No właśnie, czy starczy cierpliwości???

Komentowanie jest wyłączone