Chrome OS i Android jako jeden system?

Google

Współtwórca potęgi Google, programista Sergey Brin (Siergiej Michałowicz Brin), poinformował, że system operacyjny Google Chrome OS oraz Android mogą zostać w przyszłości połączone, ponieważ obydwie platformy mają wiele punktów wspólnych, takich jak chociażby oparcie o Linuxa oraz silnik Webkit.

Podczas lipcowej konferencji, na której zapowiedziano powstanie Chrome OS, podobną wizję roztaczał także Eric Schmidt, CEO Googla.

Informacji Schmidt’a i Brin’a nie potwierdzają jednak inni “decyzyjni” pracownicy koncernu. Andy Rubin, odpowiedzialny z Androida dementował słowa Schmidt’a: “potrzebujemy dwóch różnych systemów dla różnych produktów“. Wszystko wskazuje na to, że nie cały zarząd koncernu zgadza się z wizją Schmidt’a i Brin’a. Oficjalne stanowisko Google wciąż brzmi mniej więcej tak: “dwa Open Source’owe systemy Googla dają nam pewność, że każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie. Przy okazji sytuacja ta jest dobra dla całej społeczności Open Source“. Komu więc ufać?

Nie wiadomo kiedy Google zdecydują się na połączenie obydwu platform. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja ta będzie mieć miejsce dopiero wtedy, gdy smartfony z Androidem przekształcą się w urządzenia w pełni zastępujące komputery osobiste. Kiedy to nastąpi?

źródło: SIMblog