Acer planuje więcej komórek z Androidem

acer-neotouch-betouch-ofc-496x186

Acer jest jednym z producentów, którzy nie mają na swoim koncie zbyt dużo wyprodukowanych telefonów – jest ich około dziesięciu. Większość z nich to smartfony oparte na systemie Windows Mobile. Wszystko jednak wskazuje na to, że Acer zaczyna myśleć przyszłościowo i planuje wprowadzenie do sprzedaży więcej komórek z Androidem.

Do tej pory tylko jeden telefon z rodziny Acera jest oparty na tej platformie. Mowa o Liquid A1, którego pamiętamy przede wszystkim z rozczarowania procesorem. Początkowo A1 miał mieć Snapdragona o taktowaniu 1GHz, a skończyło się tylko na 768MHz.

Z wiadomości, jakie pojawiły się w sieci, można wnioskować, że koncern zmienia trochę swoją taktykę. Wygląda na to, że będzie produkował więcej telefonów z Androidem, co może tylko cieszyć. Android jest platformą bardzo szybko rozwijającą się i wielu producentów widzi w nim przyszłość.

Wszystkich smartfonów wprowadzonych na rynek w przyszłym roku przez Acera ma być od ośmiu do dziesięciu. Połowa z nich ma być oparta na Windows Mobile, a druga połowa – na Androidzie.


1 komentarz

Komentowanie jest wyłączone