HTC Espresso z klawiaturą QWERTY

HTC logo

W ostatnich dniach do sieci przeciekł ROM aktualizacyjny Androida 2.1 dla HTC Hero, w którym zostały zapisane nazwy kodowe nowych smartfonów producenta. Wśród nich był także tajemniczy Espresso, którego szczątkowe dane ze specyfikacji przedstawiamy już teraz.

Przed chwila pisałem o następcy HTC Hero, na temat którego pojawiły się pierwsze informacje, a już dziś mamy kolejne domniemania. Redaktorzy z Tweakers.net są zdania, że będzie nim właśnie Espresso. Według nich ma to być bohater wyposażony w klawiaturę QWERTY i zainstalowaną nową wersją systemu – Android 2.1.

HTC Espresso

Na powyższym pliku XML, który pojawił się w internecie, znaleźć można kilka danych technicznych. HTC Espresso ma oferować wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 480 pikseli wyświetlający 64 tysiące kolorów, procesor ARM11 oraz klawiaturę QWERTY.

Nie mamy niestety żadnych wieści odnośnie systemu operacyjnego, na którym miałby być oparty Espresso. Można jedynie się domyślać, że będzie to Android w najnowszej wersji – 2.1. Na więcej informacji na temat tego modelu musimy na razie poczekać.