Murtazin: Google Phone to fake. Apple sieje plotki!

fot: donsmallidge.com

fot: donsmallidge.com

Gorączka związana z telefonem internetowego giganta – Google Phone sięgnęła zenitu, kiedy to na światło dzienne zaczęły wychodzić pierwsze “realne” zdjęcia i informacje o smartfonie. Mimo wszystko, może okazać się, że GPhone to fake. Eldar Murtazin uruchomił “twitterową” machinę przekonując, że Google Phone nie pojawi się na rynku. Co więcej ze spekulacji redaktora wynika, że wszystkie plotki rozsiewa Apple!

Tak wielkie wydarzenie na rynku komórkowym, jak pojawienie się Google Phone’a nie mogło obejść się bez teorii spisku. Zaskoczyło mnie, że tym razem konspiracji dopatruje się nie kto inny, jak Eldar Murtazin, redaktor Mobile-review. Dziennikarz jest jednym z najbardziej zorientowanych w rynku komórkowym osób, a jak słusznie zauważył IntoMobile, na 10 podanych przez niego plotek 8 okazuje się prawdą.

Murtazin zamieścił na Twitterze serię wiadomości, w których zaznacza, że Google Phone to fake. Oto kilka z nich:

Hmmm Google Phone w pewnym sensie nie jest prawdziwy. Właśnie skończyłem rozmowę z jednym z pracowników Google, wszystko wygląda inaczej, niż to wcześniej opisano.

Pracownicy Google testują niektóre funkcje nowej wersji Androida 2.1 na HTC Passion, który został nazwany Google Phone (=Android Phone).

Jedna z konkurencyjnych firm wykorzystała to nieporozumienie i puściła plotkę na temat GPhone i biznesowego modelu Google (które nie są prawdą).

Jeden z użytkowników Twittera podłapał informację dotyczącą spisku i zapytał redaktora, czy ma wskazówki na temat “konkurencyjnej firmy”. Uzyskał taką odpowiedź:

To na pewno Apple – oni walczą przeciwko wszystkim przyszłym produktom Moto.

Pewne jest to, że dopóki Google nie zajmie oficjalnego stanowiska w związku z Google Phone’m, każdą informację można traktować zarówno jak plotkę, jak i autentyczną wiadomość.

Ciekawe jak zakończy się ta historia. Czy i tym razem okaże się, że Murtazin miał rację?


1 komentarz

Komentowanie jest wyłączone