nVidia obiecała, że Tegra 2 pojawi się w 2010 roku

nVidia Tegra mid

Trudno oprzeć się wrażeniu, że 2009 rok, w kwestii urządzeń przenośnych, należał do firmy nVidia. Stało się tak za sprawą dwóch platform – ION oraz Tegra. Już w przyszłym roku doczekają się one swoich drugich edycji, które mają być jeszcze lepsze. Producent obiecał, że nie będzie żadnych opóźnień.

Platforma nVidia Tegra została stworzona z myślą o małych urządzeniach przenośnych typu MID/UMPC, tabletach, smartbookach oraz telefonach multimedialnych, zwanych smartphone’ami. Michael Hara – wiceprezes od spraw kontaktu z inwestorami i komunikacji – zapowiedział, że nowa technologia zostanie zaprezentowana już na styczniowych targach CES 2010. Pierwsze urządzenia mają się pojawić na rynku w połowie przyszłego roku.

Wraz z premierą nVidia Tegra 2, firma chce mocniej uderzyć w rynek telefonów komórkowych, którego wcześniej nie udało się podbić. Niestety, pełna specyfikacja nie jest jeszcze znana. Wśród wielu plotek można usłyszeć, że platforma będzie dwa razy szybsza od swojej poprzedniczki i będzie się opierać na procesorze zbudowanym w procesie technologii 40nm. Oczywiście, bez problemu poradzi sobie z odtwarzaniem filmów w rozdzielczości 1080p, ale z tym już radziła sobie jej pierwsza odsłona.

Najbardziej znanym urządzeniem zbudowanym na Tegrze jest jak na razie przenośny odtwarzacz multimedialny Microsoft Zune HD.

źródło: Slashgear · Gadżetomania