HTC Smart

HTC podczas targów CES w Nevadzie zaprezentowała HTC Smart. Sprzęt ma zachować funkcjonalność udanego interfejsu HTC Sens beż użycia platformy Windows Mobile/Windows Phone. HTC Smart korzysta z Brew MP firmy Qualcomm, popularnego mobilnego systemu operacyjnego, który umożliwia oferowanie smartfonów na bardziej agresywnych poziomach cenowych.

“Firma HTC zawsze brała pod uwagę opinie użytkowników i wyznaczała nowe standardy wśród urządzeń mobilnych. HTC Smart jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów na prosty w obsłudze, dostępny dla każdego smartfon. Dodanie jedynie dotykowego interfejsu nie sprawia, że telefon staje się smartfonem. Dopiero integracja w urządzeniu HTC Sense powoduje, że smartfon oferuje nawet bardzo wymagającym użytkownikom niespotykaną zazwyczaj funkcjonalność” – powiedział Peter Chou, chief executive officer, HTC Corporation. “

W wyposażeniu – znajdziemy tu łączność 3G oraz Bluetooth, jednak zabraknie WiFi. Nad wszystkim czuwać będzie mobilna platforma Brew, na którą nałożono interfejs użytkownika HTC Sense. Dlatego nasz MobileBloger uważa, że HTC Smart smartfonem nazwać nie można.

W wyposażeniu obecne są także: 256 MB pamięci RAM, procesor z taktowaniem 300 MHz, 2,8-calowy, dotykowy ekran LCD o rozdzielczości QVGA, HSDPA 3.6 Mbps, port mini-USB, 3,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe, 3-megapikselowa kamera z fleszem LED, gniazdo kart pamięci microSD oraz odtwarzacz popularnych formatów multimedialnych, jak aac, mp3, wma, wav, mp4, 3gp czy m4v.

Bateria o pojemności 1100 mAh pozwoli na 450 minut rozmów w trybie GSM, 370 minut w sieci 3G lub maksymalnie 600 godzin czuwania w trybie 3G. Na rynek HTC Smart ma trafić na wiosnę. Szacunkowa cena nowego modelu HTC wynosi około 1 000 PLN.

Dane techniczne:
Processor 300 MHz
System: Brew® Mobile Platform
Pamięć
ROM: 256 MB
RAM: 256 MB
Wiamiary 104 x 55 x 12.8 mm
Waga 108g z baterią
2,8″ LCD TFT
HSDPA
Bluetooth 2.0 EDR
HTC ExtUSB™ (11-pin mini-USB 2.0)
3.5 mm stereo audio jack
Aparat 3.0 Mpix
Bateria Li-ion 1100 mAh
SD HC

Źródła: bankier.pl, pcformat.pl, chip.pl


1 komentarz

  1. wykolejony 11 stycznia, 2010 7:40 pm 

    Co to to ma do zaoferowania? W tej cenie miałbym 2 samsungi avile, które niczym nie odbiegają oprócz toczflo. Chyba że ten cały Brew to jakiś super hyper os, ale wątpię…

Komentowanie jest wyłączone