Zmiany na XDA-Developers

XDA-Developers.com jest jedną z największych internetowych społeczności zrzeszających miłośników mobilnych technologii. Niedawno ilość zarejestrowanych tam osób przekroczyła 2 miliony. Od początku istnienia XDA-Developers skupia się głównie na produktach tajwańskiego HTC. Oczywiście pojawiają się tematy dotyczące innego sprzętu, ale nie ma on osobnych działów. Wkrótce jednak ma się to zmienić. Kilka dni temu jeden z administratorów przyznał, że w najbliższym czasie zostanie dodanych kilka działów dla urządzeń innych niż HTC. Na chwilę obecną, największe szanse mają Motorola Droid/CLIQ, Samsung Omnia II i Acer neoTouch.

Powraca także temat sklepu z aplikacjami, który zebrałby programy, skiny i inne zasoby znajdujące się na tamtejszym forum. Na razie brak jest oficjalnego stanowiska administracji, ale widać, że trwają prace nad stroną internetową, której wizualizacje możecie zobaczyć na miniaturce.


2 komentarze

  1. utak3r 19 stycznia, 2010 4:19 pm 

    Sainit, gdybyś zaczął i skupił się na drugiej części newsa, tytuł byłby usprawiedliwiony, ale dodanie nowego działu na forum imho nie zasługuje na pisanie u nas newsa pt. „Zmiany…” 😛 Wielka mi zmiana 😛

    A co do tej drugiej części… no, zobaczymy, jak im to pójdzie – może sami coś ściągniemy od nich 😉

  2. Sainti 19 stycznia, 2010 4:40 pm 

    Chodziło mi o to, że xda-developers przestaje zajmować się tylko urządzeniami HTC i według mnie taka zmiana polityki może mieć dość spore skutki. Teraz sporo ludzi kupuje produkty HTC, bo mają największe wsparcie na forum. Jeśli nowe działy zostaną wprowadzone, ten argument może nie mieć aż takiego znaczenia, bo jeśli urządzenie będzie dobre i znajdą się użytkownicy, to xda wprowadzi dla niego dział na forum.

    Nie chciałem się skupiać na drugiej części, bo w chwili pisania była to tylko designerska robota. Już się powoli zaczyna coś pokazywać (http://www.xda-downloads.com/), więc może jednak coś z tego wyjdzie. Teraz wystartował OpnMarket, więc z jednej strony mają już konkurencję, bo większość programów z xda znajduje się na freewarepocketpc.net. Z drugiej jednak strony OpnMarket jest autorstwa jednego z moderatorów, czy administratorów xda-developers, więc mogą współpracować.

Komentowanie jest wyłączone