OpnMarket – darmowa konkurencja dla Marketplace

Microsoft Windows Marketplace nie odniósł na razie zapowiadanego sukcesu. Podział na regiony i nieprzystępny proces rejestracji i zarządzania programami sprawiły, że znajdziemy tam niewielką ilość aplikacji. Sytuację tę starają się wykorzystać inne firmy tworząc alternatywne sklepy dla palmtopów z mobilnymi okienkami (np. HandMarket). Podobnie postąpiła witryna FreewarePocketPC.net. Jak sama nazwa wskazuje, ma ona w swoich zbiorach tylko darmowe oprogramowanie. Zbiory te będzie można od dzisiaj wygodnie przeglądać, pobierać poszczególne programy i zarządzać nimi z poziomu palmtopa. Wszystko to dzięki OpnMarket.

OpnMarket już w chwili otwarcia może się poszczycić ponad pół tysiącem darmowych programów. Można wyszukiwać w kilku kategoriach, wśród najnowszych i najbardziej popularnych aplikacji, oraz oczywiście szukać konkretnej frazy. Po znalezieniu interesującego nas programu możemy przeczytać jego recenzje, ściągnąć go  i zainstalować. OpnMarket pozwala także zarządzać już zainstalowanymi aplikacjami. Informuje nas o ich uaktualnieniach i pozwala je odinstalować bez zaglądania do systemowych ustawień. Poniżej znajdziecie film nagrany przez pocketnow.com pokazujący najważniejsze cechy OpnMarket.


7 komentarzy

 1. lupus 18 stycznia, 2010 8:35 pm 

  hehe świetny nius..jak znam życie i społeczność WinMo pewnie ten Market zdobędzie duuuzo większy poklask niż Marketplace, ot jak zawsze na przekór M$

 2. Anonim 19 stycznia, 2010 7:42 am 

  Dobre i bardzo praktyczne rozwiązanie.

 3. Toldo 19 stycznia, 2010 5:31 pm 

  Prędzej czy później ktoś musiał na to wpaść. Wielki plus za inicjatywę. Zabieram się za sprawdzenie jak to śmiga.

 4. mobi 21 stycznia, 2010 9:20 am 

  i jak do się sprawdza?

 5. Sainti 21 stycznia, 2010 5:19 pm 

  Bardzo dobrze się sprawdza. Program działa dość szybko, ale zdarzają mu się chwilowe przestoje (zwłaszcza, przy przejściu między stronami). Obsługa marketu jest łatwa i przyjemna. Wyszukiwanie aplikacji nie sprawia problemów, można podejrzeć screena z programu. Lista programów jest na bierząco aktualizowana. Wystarczy kilka kliknięć i program mamy już zainstalowany. Trochę się zawiodłem na usuwaniu programów, bo to tylko skrót do systemowego „Remove Programs”, ale w odniesieniu do całości to mały drobiazg.

 6. mobi 21 stycznia, 2010 6:20 pm 

  A jest jakiś katalog programów? jakaś uporządkowanie programów wg. podziału na kategorie?

 7. Sainti 21 stycznia, 2010 6:31 pm 

  Tak, jest 7 głównych kategorii: Games, Utilities, Multimedia, GPS, Productivity, Misc i Communication. Każda ma kilka podkategorii, ale można też zobaczyć wszystkie programy z danej kategorii. Niestety nie ma opcji dotyczących sortowania, więc lista wygląda na trochę przypadkową (chyba jest sortowanie według daty dadania)

Komentowanie jest wyłączone