NavRoad NR780H Hugo

Firma NavRoad wzbogaciła swoją ofertę o kolejny model przenośnych urządzeń PNA/PND NavRoad NR780H Hugo. Nawigacja GPS została wyposażona w dotykowy, cyfrowy ekran LCD o wielkości 7’’. Hugo dysponuje możliwością odtwarzania filmów wraz z napisami, w rozdzielczości 800×480 pikseli. Dodatkowo ustawienie wielkości i koloru napisów zależy od preferencji użytkownika. Wykorzystując dostępność złącza USB uzyskujemy m.in. możliwość szybkiego odtwarzania z pendrive’a lub zewnętrznego dysku. Oprawę dźwiękową zapewniają wbudowane, stereofoniczne głośniki.

Cercem Hugo jest dwurdzeniowy procesor SIRF Prima 600MHz, wraz z 300MHz akceleratorem graficznym 3D. Kolejną nowością dotyczącą tego modelu jest wyposażenie go w otwarty, odblokowany system operacyjny Microsoft Windows CE 6.0. Dzięki temu użytkownik ma możliwość dodawania i korzystania  z zainstalowanych przez siebie, dodatkowych aplikacji. Urządzenie posiada obudowę o grubości 23 mm i waży 360 g.

Hugo można także sparować z telefonem komórkowych wyposażonym w Bluetooth, co pozwoli na nawiązanie i odebranie połączenia w trybie głośnomówiącym za pośrednictwem urządzenia do nawigacji. Wybieranie numeru, przeglądanie historii połączeń jest możliwe przy wykorzystaniu ekranu dotykowego. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji także przeglądarkę zdjęć, która odczytuje pliki w formatach JPEG, BMP i PNG. Można również pobrać z telefonu muzykę i odtwarzać ją poprzez urządzenie, dzięki wyposażeniu go w technologię A2DP. Kolejnym dodatkiem do nowej nawigacji samochodowej jest transmiter FM, z możliwością zapamiętywania ustawionych częstotliwości.

Dodatkowo urządzenie wyposażono w niezwykle czuły, 64- kanałowy modułu GPS – SiRF V5.

Źródła: navroad.com, tech.wp.pl, chip.pl, autocentrum.pl

NavRoad NR780H Hugo