HP kupuje Palma

O kiepskiej kondycji finansowej Palma mówiło się już od dłuższego czasu. Wprowadzenie systemu webOS i urządzeń z nim miało pomóc firmie. Mimo innowacyjnego podejścia, nie przyciągnęły jednak wystarczająco dużo klientów. Od kilku tygodni spekulowano, kto mógłby kupić podupadającą firmę. Wśród potencjalnych nabywców wymieniano m.in. HTC, Della, Google, czy Apple. Ostatecznie Palm został kupiony przez HP za kwotę 1,2 mld dolarów. Umowa ma zostać sfinalizowana do końca lipca.

„Innowacyjny system operacyjny Palma stanowi idealną platformę do rozszerzenia strategii mobilności HP i stworzenia unikalnych doświadczeń łączenia wielu urządzeń mobilnych”, powiedział Todd Bradley, wiceprezes HP. „Palm posiada aktywa o znacznej wartości intelektualnej i wykwalifikowany zespół. Rynek smartphonów jest duży, opłacalny i szybko rozwijający się, a firmy, które mogą zapewnić zintegrowane urządzenie i doświadczenie mają w nim większy udział. Postęp w dziedzinie mobilności oferują duże możliwości, a HP zamierza być liderem na tym rynku. „

„Cieszymy się zaufaniem HP w technologiczny umiejętności Palma, który wydał  webOS  i produkty, takie jak Palm Pre. HP jest od dawna kulturą innowacji. Zasoby i globalna skala działania czynią z niego idealnego partnera do szybkiego przyspieszenia wzrostu webOS „, powiedział Jon Rubinstein, prezes i dyrektor generalny firmy Palm. „Nie możemy się doczekać współpracy z HP, aby w dalszym ciągu dostarczać najlepsze w branży mobilnej doświadczenia dla naszych klientów i partnerów biznesowych.”

Informacja prasowa HP


Tagi:,