HTC Wildfire

WARSZAWA, 17 maja 2010 r. HTC Corporation, międzynarodowy producent smartfonów, zaprezentował HTC Wildfire™, nowy telefon z system Android i innowacyjnym rozwiązaniem do obsługi najpopularniejszych serwisów społecznościowych.
W HTC Wildfire, podobnie jak we wcześniej wprowadzonym na rynek HTC Desire, zastosowano innowacyjny interfejs HTC Sense.

Do tego system Android 2.1, ekran pojemnościowy 3.2-inch QVGA, 5-megapixel aparat z autofokusem i ledą flash, optyczny trackpad, Bluetooth, WiFi b/g oraz GPS, 528MHz Qualcomm procesor, bateria 1300 mAh.

Dostępność
HTC Wildfire będzie dostępny w Europie i Azji w trzecim kwartale 2010 r.

Pełna informacja prasowa:

WARSZAWA, 17 maja 2010 r. HTC Corporation, międzynarodowy producent smartfonów, zaprezentował HTC Wildfire™, nowy telefon z system Android i innowacyjnym rozwiązaniem do obsługi najpopularniejszych serwisów społecznościowych. W HTC Wildfire, podobnie jak we wcześniej wprowadzonym na rynek HTC Desire, zastosowano innowacyjny interfejs HTC Sense.

Serwisy społecznościowe oferują fora, z których korzysta ponad 400 milionów ludzi*. Użytkownicy, których dużą część stanowią młodzi ludzie, aktywnie dzielą się spostrzeżeniami z przyjaciółmi korzystając z serwisów typu Facebook.” – powiedział Florian Seiche, Vice President, HTC EMEA. „HTC Wildfire umożliwi im także korzystanie z interfejsu HTC Sense. Dzięki temu intefejsowi różne formy komunikacji i interakcji są zgrupowane w jednym miejscu, zarówno wpisy na serwisach typu Facebook czy Twitter, a także wiadomości tekstowe, serwisy zdjęciowe i poczta elektroniczna. Użytkownik zawsze pozostaje w bliskim kontakcie z przyjaciółmi.”

HTC Wildfire, dzięki interfejsowi HTC Sense, ułatwia kontakt ze znajomymi i bliskimi wykorzystując proste, naturalne mechanizmy obsługi wymiany informacji. Za sprawą aplikacji HTC Friend Stream, która zbiera i wyświetla zawartość serwisów społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy Flickr, nie ominie Cię żadna przyjemność. HTC Wildfire zapewni kontakt z przyjaciółmi poprzez wpisy serwisów, komentarze, zdjęcia i powiadomienia, niezależnie od tego, gdzie jesteś w danej chwili.

Każdy kontakt znajdujący się w książce adresowej HTC Wildfire zawiera historię komunikacji z daną osobą, w tym daty rozmów, najnowsze wiadomości tekstowe, e-maile i wpisy serwisów. Gdy zadzwoni osoba znajoma, telefon wyświetli jego zdjęcie umieszczone na Facebooku wraz ze statusem i informacją nt. zbliżających się urodzin.

Dzięki nowemu widgetowi dzielenia aplikacji, HTC Wildfire pozwala dzielić się informacjami o ciekawych programach przez email, wiadomość tekstową lub wpis serwisu społecznościowego. Twoi znajomi otrzymają link do aplikacji w sklepie Android Market i będą mogli ją pobrać na telefon jednym kliknięciem.

Użytkownicy potrzebują lepszego sposobu wyszukiwania przydatnych programów wśród dziesiątek tysięcy aplikacji dostępnych w Android Market. Nasze niezależne badania pokazały, że klienci szukają nie tylko najnowszych i najbardziej popularnych aplikacji używanych przez ich znajomych, ale potrzebują także mechanizmów, które pozwolą im szybko je odnaleźć i pobrać. Po raz pierwszy, dzięki telefonowi HTC Wildfire, użytkownicy mogą polecać najnowsze i najlepsze programy swoim znajomym. Teraz dużo łatwiej będzie wyszukiwać programy
i informować o nich przyjaciół.”
– powiedział Florian Seiche.

Dzięki pojemnościowemu ekranowi dotykowemu, o przekątnej 3,2 cala, najnowszy telefon HTC doskonale nadaje się do przeglądania zdjęć z serwisu Flickr
i przeglądania Internetu. Aparat z pięciomegapikselową matrycą, automatycznym ustawianiem ostrości i lampą błyskową LED ułatwia utrwalanie niezapomnianych momentów, a gniazdo audio 3,5 mm i slot kart microSD pozwalają mieć zawsze ze sobą ulubione piosenki.

Dostępność

HTC Wildfire będzie dostępny w Europie i Azji w trzecim kwartale 2010 r.