Sony Ericsson Xperia X8

W lutym informowaliśmy Was o wprowadzeniu przez Sony Ericsson na rynek nowych smartphone z serii Xperia. Dzisiaj Sony Ericsson prezentuje kolejny model z serii Xperia X8 (nazwa kodowa Shakira).

Xperia X8 wyposażony będzie między innymi w 3-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 320 x 480 pikseli, procesor Qualcomm z taktowaniem 600 MHz, 3,15-megapikselowy aparat cyfrowy, 128 MB wbudowanej pamięci flash, gniazdo kart pamięci microSD (do 16 GB, karta 2 GB w zestawie), nawigację z funkcją A-GPS, łączność WiFi i Bluetooth, radio FM z RDS, akcelerometr oraz system operacyjny Google Android w wersji 1.6.

Interfejs użytkownika jest w nim podobny do tego, jaki posiada telefon Xperia X10 mini. Oparty jest on na czterech ikonach umieszczonych w rogach ekranu. Zapewniają one obsługę telefonu, nawet przy posługiwaniu się jedną ręką, i mogą być dostosowywane do potrzeb użytkownika, pozwalając mu za jednym dotknięciem uruchamiać ulubione aplikacje. Model Sony Ericsson Xperia X8 posiada także aplikację Timescape umożliwiającą łatwy dostęp do wszystkich powiadomień użytkownika z jego sieci kontaktów, jak również przycisk „nieskończoność”, który za jednym klinknięciem umożliwi dostęp do „całego świata” przeróżnych treści. Otwarty system operacyjny Android dostarcza wspaniałych funkcjonalności dla smartphona i zapewnia dostęp do tysięcy aplikacji z serwisu Android Market. Dodatkowo na niektórych X8 preinstalowane zostanie demo nawigacji turn-by-turn Wisepilot.

Smartphone Xperia X8 pojawi się na rynku w trzecim kwartale 2010 roku, jednak jego cena nie jest jeszcze znana.

Sony Ericsson Xperia™ X8 – kluczowe funkcje:

  • Interfejs oparty na ikonach w czterech rogach ekranu, ułatwiający obsługę telefonu jedną ręką oraz dostęp do aplikacji za jednym dotknięciem
  • Możliwość dostosowania czterech rogów ekranu do swoich ulubionych aplikacji i dodawać widżety do ekranów głównych
  • Gry, materiały video, Internet na ekranie o przekątnej 3 cali
  • Funkcja Timescape gromadzi wszystkie powiadomienia w jednym miejscu
  • Android Market – tysiące aplikacji
  • Aparat fotograficzny o rozdzielczości 3.2 MPix

Sony Ericsson Xperia X8 dostępny będzie na wybranych rynkach od trzeciego kwartału w kolorach: biały, ciemnoniebieski/ biały, Aqua Blue/ biały, różowy/ biały, srebrny/ biały.

Źródła: chip.pl, androidal.pl, telix.pl, komorkomania.pl