Jailbreak PS3 za pomocą… Nokii lub Palma

Ciąg dalszy historii najnowszego projektu zespołu PS3 Jailbreak, który jakiś czas temu wprowadził do sprzedaży pendrive USB pozwalający w dość łatwy sposób złamać konsolę Sony i zmusić ją do pracy bez wymaganego oryginalnego nośnika danej gry. Przypomnijmy, iż nie długo potem, na skutek żądań producenta PS3, australijski wymiar sprawiedliwości wstrzymał dystrybucję urządzenia na terenie tego kraju i skonfiskował cały znajdujący się w obiegu towar.
Hakerzy konsol nie patrząc jednak bezczynnie, postanowili zaadaptować myśl pierwotnego zespołu, który stając się ofiarą całej sprawy zainspirował pozostałych.
We współpracy z ekipą PSGroove, haker Kakaroto zamienił telefon Nokia N900 w jailbreak działający na podobnej zasadzie, w czym pomocne było oprogramowanie open-source. Jednak to nie wszystko – w ślad za nim inni hakerzy zamienili również Palm Pre. Co więcej, w podobny sposób złamać konsolę może każdy z nas, a to dzięki szczegółowym instrukcjom i niezbędnym narzędziom udostępnionym w sieci.

źródło: elektroda

KaKaRoTo’s Blog
PSX-Scene

1 komentarz

  1. wykolejony 6 września, 2010 5:14 pm 

    Czekać tylko na opcję wm i biegiem do kolegi, niepirata z plejem 3, nawracać go na odpowiednie tory rozumowania 😛

Komentowanie jest wyłączone