SPB prezentuje Mobile Shell 5.0

Pierwsze wieści o nowej wersji interfejsu od SPB pojawiły się w lutym podczas Mobile Word Congress. Tam można było zobaczyć trójwymiarową karuzelę na Nokii z Symbianem. Była to zapowiedź wyjścia programu poza ramy jednej platformy. Dzisiaj Mobile Shell w wersji 5.0 został zaprezentowany producentom sprzętu i operatorom.

Nowa wersja ma być wygodniejsza, szybsza i bardziej atrakcyjna wizualnie przez wykorzystanie efektów 3D. Dostęp do wszystkich funkcji smartphona stanie się bardziej intuicyjny. Możliwe będzie szybkie przełączanie między ekranami za pomocą gestów. Nową jakość ma ujrzeć obsługa widgetów i folderów. Najważniejszą zapowiedzią jest obsługa prawie wszystkich mobilnych platform (w zależności od możliwości integracji z nimi). Obecnie producent deklaruje współpracę z Androidem, Symbianem i Windows Mobile, ale planuje się też przeniesienie programu na kolejne platformy.

– Użytkownicy  chcą interfejsu, który wygląda dobrze i jest intuicyjny, natomiast operatorzy próbują znaleźć jednolite rozwiązanie dla różnych platform aby zapobiec fragmentacji i wprowadzić ujednolicone doświadczenia dla swoich klientów. – mówi Sebastian-Justus Schmidt, CEO SBP – SPB Mobile Shell 5.0 spełnia te wymogi przez stworzenie najlepszego multiplatformowego interfejsu dostępnego dla operatorów, który może być łatwo modyfikowany.

SPB organizuje serię prezentacji nowego produktu w takich miastach jak: San Francisco, Londyn, Tokio, Taipei, Moskwa, Sao Paulo, Cape Town i Berlin.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Mobile Shell 5.0 będzie dostępny dla klientów indywidualnych, ani ile ma kosztować.


1 komentarz

  1. utak3r 12 października, 2010 2:48 pm 

    Robi wrażenie 🙂 Choć wkurzają nadęte teksty lektora, to jednak… nadal robi wrażenie. Pytanie teraz tylko o wydajność aplikacji i jej zasobożerność…

Komentowanie jest wyłączone