HTC HDD – smartfon HTC z Androidem i Windows Phone 7 jednocześnie!

Krótko po premierze aż pięciu nowych smartfonów HTC designer Antoine Brieux postanowił opublikować swój pomysł na jeszcze lepsze urządzenie. W jego głowie pojawił się pomysł na model HTC HDD. Jak prezentuje się to dość futurystyczne urządzenie?

Brieux uważa, że telefon komórkowy z jednym systemem operacyjnym to przeżytek. HTC HDD miałby być wyposażony w możliwość korzystania z kilku systemów, między którymi moglibyśmy przełączać się po podłączeniu telefonu do komputera. Designer zapewnia, że wszystkie dane, takie jak: kontakty, zdjęcia, czy wiadomości tekstowe, mogłyby być synchronizowane między systemami. Komórka z Windows Phone 7 i Androidem 2.2 jednocześnie? Brzmi ciekawie.

Dodatkowo urządzenie miałoby być wyposażone w… dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1,5 GHz oraz aparat 10 Mpix z trzykrotnym zoomem optycznym i możliwością nagrywania wideo w standardzie HD 1080p. Designer chciał, by HTC HDD zaopatrzono w głośniki stereo, jednak podobne rozwiązanie zbytnio nas nie zaskakuje.

Nie zabrakło WiFi, modułu Bluetooth, obsługi standardów 3G i 4G oraz slotu na karty micro SD. HTC HDD miałby być sprzedawany z baterią o pojemności 1800 mAh. Niestety, designer nie poinformował, ile miałby kosztować jego dziwny wynalazek.

źródło: Komórkomania.pl