HP Palm Pre 2 z WebOS 2.0

Przejęta w listopadzie 2010r. przez HP firma Palm oficjalnie zapowiedziała pierwszy smartfon z WebOS 2.0. Palm Pre 2 zaoferuje nową wizję pracy wielozadaniowej, lepszy aparat fotograficzny i gigahercowy procesor. Nowy system trafi również w formie aktualizacji do obecnych modeli  Palm: Pre, Pixi, Pre Plus i Pixi Plus w ciągu najbliższych miesięcy.

HP Palm Pre 2 (ten model jeszcze bez logo HP na obudowie) posiada 3,1″ ekran multidotykowy o rozdzielczości 320 x 480 pikseli, wysuwaną klawiaturę QWERTY, 5-megapikselowy aparat z fleszem LED, 16 GB wbudowanej pamięci flash, nawigację GPS, akcelerometr, łączność WiFi 802.11b/g, Bluetooth 2.1, port microUSB oraz 3,5-milimetrowe złącze słuchawkowe. Ilość RAMu i wbudowanej pamięci pozostaje taka sama (odpowiednio 512MB i 16GB). Smartphone wspier Flash Playera 10.1 beta, posiada przeglądarkę internetową wspierającą HTML5 i geolokalizację, funkcję Synergy, która zasila telefon informacjami z kont na Facebooku, Google’u, Yahoo!, text Assist, czyli rozbudowany i bardzo elastyczny słownikiem poprawnej pisowni. Pakiet Quickoffice Connect Mobile Suite w połączeniu z dostępem do sieci korporacyjnej z użyciem IPSec lub Cisco VPN.

Palm Pre 2, jeszcze bez loga HP na obudowie, trafi do francuskiej sieci SFR już 22 października jednak jego cena nie jest jeszcze znana.


Tagi:, , , ,