Z GpsSpot nie zgubisz się na grzybach

20090416_gpsspotscreenshotDo jesieni daleko, ale mając w pamięci dyskusję na temat wykorzystania PDA z GPS podczas wyprawy na grzyby, od razu pomyślałem o wykorzystaniu  właśnie w tym celu programu GpsSpot.

Zasada działania programu jest bardzo prosta. Dodajemy do bazy danych naszą aktualną pozycję do której chcemy później wrócić i program pokaże nam odległość od niej (w metrach, lub milach i jardach) i kierunek w jakim należy się udać aby tam dotrzeć. Całość jest przystosowana do obsługi palcem, umożliwia zmianę ustawień kontrastu strzałki wskazującej w słoneczny dzień i jest dostępna w języku angielskim i niemieckim.

Mimo, w sumie niewielu funkcji, za program trzeba zapłacić prawie 3 Euro, co jednak nie wydaje się bardzo wygórowaną ceną. Przed zakupem można też przetestować wersję Trial, która umożliwia nawigację tylko do jednego miejsca. Dodatkowe informacje oraz linki do sklepów oferujących GpsSpot można znaleźć na stronie programu.


4 komentarze

 1. Anonim 17 kwietnia, 2009 12:47 am 

  Zna ktos podobny lecz darmowy program tego typu?

 2. mobi 17 kwietnia, 2009 1:53 pm 

  nie używam tego typu programów ale może ten spełni twoje wymagania
  GCz (for Geocaching)
  http://www.nicque.com/PQz/

 3. wykolejony 17 kwietnia, 2009 4:52 pm 

  Można też użyć google maps, dodajemy pozycję do ulubionych i nawet bez załadowanej mapy (brak dostępu do neta) będziemy potrafili, np. w lesie, do niej powrócić

Komentowanie jest wyłączone