| | |

Adobe® AIR® 2.5 dla platformy Android Froyo i BalckBerry OS

Adobe Systems zaprezentowało nową edycję środowiska AIR. Wersja 2.5 Adobe Integrated Runtime to zapowiedź intensywnej ekspansji na rynek małych urządzeń przenośnych oraz telewizorów. Oficjalna prezentacja Adobe AIR 2.5 odbyła się na konferencji MAX w Los Angeles. Największą zmianą w nowej wersji będzie wsparcie dla mobilnych systemów operacyjnych.

Środowisko wykonawcze Adobe® AIR® 2.5 umożliwia programistom tworzenie za pomocą języka HTML i JavaScript oraz oprogramowania Adobe Flash® Professional samodzielnych aplikacji, które działają niezależnie od przeglądarki. Środowisko AIR, kluczowy składnik platformy Flash, pozwala wykorzystać kreatywność projektantów i programistów, oferując im spójne i elastyczne środowisko rozwoju, które pozwala dostarczać aplikacje na wiele urządzeń i platform. Obecnie dostępna jest obsługa mobilnego systemu operacyjnego Android™ i telewizorów.

Dzięki temu klienci Android Market będą mogli korzystać z większej puli aplikacji. Według wstępnych deklaracji Acer, RIM, HTC i Samsung mają zaprezentować urządzenia z preinstalowanym środowiskiem AIR 2.5 najpóźniej w pierwszym kwartale 2011 roku.

Adobe AIR dostępny jest dla systemu Android 2.2 Froyo i BlackBerry OS.