|

AMD dołącza do projektu MeeGo

Na wczorajszej konferencji w Dublinie AMD ogłosiło, że dołączy do projektu MeeGo i będzie współpracować w jego tworzeniu i rozwoju. Co ciekawe, partnerem Advanced Micro Devices jest główny konkurent na rynku procesorów – Intel. Stworzony przez Nokię i Intela MeeGo ma dać szansą na wykorzystanie nowych, zintegrowanych układów scalonych APU, łączących funkcje procesora i karty graficznej.

— MeeGo reprezentuje fascynujący,  mobilny system open-source, który może zostać zaadoptowany przez producentów urządzeń mobilnych i systemów wbudowanych – powiedział Ben Bar-Haim, wiceprezes działu rozwoju oprogramowania w firmie AMD. – Cieszymy się, że możemy zapewnić środki techniczne do wspólnych projektów takich jak MeeGo i oczekujemy, że ten system operacyjny pomoże w napędzaniu naszych planów i tworzeniu rozszerzonych możliwości rynkowych dla naszych przyszłych układów zintegrowanych (APU – Accelerated Processing Units).

— Zbudowany od podstaw dla całej klasy nowych urządzeń przenośnych MeeGo daje firmom takim jak AMD i jej partnerom nieograniczone możliwości przyspieszania innowacji dla następnej generacji komputerów – powiedział Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy Linux Foundation. – Jako członek Foundation, AMD będzie ważnym i cennym współpracownikiem w projekcie MeeGo.

Źródło