| |

Android: Programowanie aplikacji na urządzenia przenośne

Wydawnictwo Helion zaproponowało czytelnikom drugie wydanie książki pt. „Android: Programowanie aplikacji na urządzenia przenośne”. Pozycja jest dość ciekawa i obejmuje całkiem szerokie spojrzenie na proces tworzenia aplikacji na urządzenia działające pod kontrolą systemu Android.

Książka liczy sobie dobrze ponad 800 stron i jest niezłym wprowadzeniem w temat dla osób, które z tą dziedziną programowania nie miały nigdy do czynienia (bądź też w ogóle nie są programistami – a chciałyby stworzyć swoją pierwszą aplikację dla tego systemu mobilnego).

Z drugiej strony, targetem tej pozycji jest właśnie użytkownik początkujący, gdyż brak bardzo zaawansowanych technik programowania – a dodatkowo sprawę pogarsza fakt, że w tej chwili pozycja jest już nieco nieaktualna, co w przypadku systemu tak szybko się rozwijającego było nie do uniknięcia.

Dodatkowym straszakiem jest cena: 149 zł. To dość sporo jak na tej klasy książkę, w porównaniu z innymi perełkami wydawniczymi z tej dziedziny. Jednak, jeśli komuś zbywa gotówki, a chciałby poznać świat wewnętrzny Androida: śmiało mogę polecić 🙂

3 Comments

  1. Te ceny w Helionie to coraz częściej zaporowe, kiedyś można było kupować co wydanie a teraz chcą zbijać kokosy.

Comments are closed.