| |

Android wciąż rośnie – 20 000 aplikacji w Android Market

Android Market

Jednego możemy być pewni. Nadchodzący rok 2010 będzie niezwykle interesujący, jeśli chodzi o rozwój technologii mobilnych. Nie tylko z powodu rywalizacji Nokii i Samsunga o fotel lidera branży. W przyszłym roku, starcie na rynku mobilnych systemów operacyjnych stanie się jeszcze bardziej zacięte. Wszystko dzięki rozwojowi Androida, dla którego napisano już 20 000 aplikacji.

Pobicie nowego rekordu zajęło tylko pięć miesięcy. W Android market znajdziemy aktualnie 20008 aplikacji z czego aż 62,3% stanowią darmowe produkty. Liczby tej nie można porównywać oczywiście z gamą aplikacji dostępną dla iPhone OS, ale wzrost Androida jest widoczny.

wykres1

Drugą połowę sukcesu Androida stanowią developerzy. Na załączonym niżej wykresie widać zdecydowany wzrost zainteresowania produkcją aplikacji dla Androida. Jeśli tendencja wzrostowa się utrzyma, podwojenie liczby aplikacji nie powinno zająć dłużej, niż kilka miesięcy.

wykres2

źródło: SIMblog

2 Comments

  1. ładnie to wygląda w cyfrach, ale przeszukiwanie jest fatalne, ciężko znaleźć szukaną aplikację, za to dostajemy od groma pobocznych niepotrzebnych rzeczy.

Comments are closed.