CABviaActiveSync

CabviaActiveSync
czyli instalacja plików cab na telefonie.

Dla wielu osób spotkanie z plikami cab kończy się na obejrzeniu pliku xml oraz kilku plików o robaczkowych nazwach. A dzieje się tak dla tego, że próbują zajrzeć do środka archiwum przy pomocy zipa pod PeCetem, ale nie tędy droga 🙂

Pliki cab, są plikami instalacyjnymi dla urządzeń pracujących pod systemem Windows Mobile i należy je przekopiować do telefonu przy użyciu ActiveSynca, a następnie tam uruchomić.
Tak wygląda standardowa instalacja, ale można też zainstalować sobie wymieniony w tytule program i wtedy cała procedura wyglada trochę inaczej, można powiedzieć – że dla początkujących użytkowników będzie to prostsze rozwiązanie.

Jak to działa?

CabviaActiveSync (CvAS) instalujemy ma komputerze PC, zostanie dodana pozycja pod prawym klawiszem myszki (tzw. menu kontekstowe)
– Gdy wybierzemy z prawego menu myszki
CabviaActiveSync, program przekopiuje plik cab do urządzenia i zostanie zapoczątkowana instalacja
– Po zakończeniu instalacji
, plik cab pozostanie dalej na urządzeniu i będzie nam służył do późniejszych instalacjiDrobna ale jakże ważna informacja, pliki systemowe (pluginy today, oraz te programy, które uruchamiane są przy starcie systemu) instalujemy zawsze do pamięci głównej.

Program można pobrać ze strony forum Modaco