| | |

Co nowego dla Era G1 HTC Dream/T-mobile G1?

W kwietniu 2009 HTC Dream otrzymał update platformy Android 1.5 “Cupcake”.  Nowy update daje kilka ciekawych funkcjonalności, jedną z nich jest możliwość bezpośredniego dodawania filmików na YouTube i zdjęć na Picasa. Inną funkcją oczekiwaną przez posiadaczy telefonu z Androidem, jest wsparcie dla języka polskiego.

Ulepszenia w interfejsie użytkownika – dopieszczenie interfejsu w przeglądarce, Gmail, kalendarza i innych aplikacjach, rotacja aplikacji przy pomocy akcelerometru, do tej pory aby zmienić tryb wyświetlania trzeba było wysunąć klawiaturę lub zmienić w opcjach.

HTC DreamZwiększenie efektywności – szybsze uruchamianie się aparatu i wyliczanie pozycji przez GPS, płynniejsze przewijanie stron w przeglądarce, szybsze działanie listy w Gmail.

Nowe funkcjonalności:

 • klawiatura ekranowa
 • Live Folders – dostarczanie, w czasie rzeczywistym, treści na pulpit
 • nowe widgety – kalendarz, odtwarzacz muzyki, obecnie dostępny jest zegar, ramka z obrazkiem, wyszukiwarka
 • kamera i wideo – nagrywanie wideo, odtwarzanie w formatach MPEG-4 i 3GP
 • Bluetooth – Stereo Bluetooth, profile A2DP i AVCRP, auto-pairing
 • przeglądarka internetowa – aktualizacja silnika przeglądarki i Javascript, kopiuj/wklej w przeglądarce, szukanie na stronie, wybór kodowania tekstu, zmiany w interfejsie – jeden box dla Search i Go
 • kontakty – dokładna data zdarzenia w call log, pokazywanie obrazka użytkownika w Favorites, „jednodotykowy” dostęp do kontaktów z call log
 • system – update jądra Linuxa do wersji 2.6.27, SIM Application Toolkit 1.0, automatyczne naprawianie i sprawdzanie systemu plików karty pamięci
 • aplikacje – możliwość ściągnięcia na telefon plików wideo z YouTube i obrazów z Picassa, możliwość jednoczesnego operowania na wielu wiadomości w Gmail (na przykład w celu skasowania), możliwość zobaczenia statusu znajomych z Google Talk w kontaktach, SMS, MMS, Gmail, i aplikacji E mail

Obecnie Polska Telefonia Cyfrowa (Era GSM) obniżyła ceny telefonów – w abonamencie z 85 zł na 24 miesiące telefon Era G1 kosztuje tylko 249 zł (z VAT), cena spadła z 499 zł. W abonamencie z 145 zł, telefon Era G1 kosztuje 49 zł. Przy umowie na 36 miesięcy, w zależności od abonamentu cena telefonu wynosi odpowiednio 49 zł i 1 zł.

20090509_oferta_era

Szczegóły oferty w poniższym załączniku:

Warunki Oferty Promocyjnej „e-promocja: Era G1 z Google ™”

Poniżej załączam dwa filmy przedstawiające możliwości najnowszej platformy Google – miłego oglądania:

Android 1.5

Widgets in Android 1.5 – Cupcake

Źródła: era.pl, androidal.pl

2 Comments

 1. Witam, opis wygląda fajnie tylko jest jeden zasadniczy problem z którym nikt nie może mi pomóc.
  Po pierwszej aktualizacji rozpoczęły się problemy z połączeniami telefonicznymi. Telefon sam się rozłącza. Więc jako telefon nie zdaje w ogóle egzaminu.

 2. Szkoda, że tutaj skoro na Forum mamy dział dedykowany dla platformy Android…. Proponuję przeprowadzić ponownie aktualizację, jeżeli nie pomoże pozostaje serwis.

Comments are closed.