|

Co nowego od Samsunga?

Firma Samsung Electronics wprowadziła na polski rynek Samsung Jet S8000. Nowy smartfon dotykowy został wyposażony m.in. w GPS, WiFi, klienta poczty push e-mail i procesor 800Mhz.

Samsung Jet to przede wszystkim – podobnie jak w modelu Samsung S7220 Ultra Classic – wyświetlacz WVGA AMOLED, tyle że o znacznie większej przekątnej 3,1 cala. Obsługuje 16 milionów kolorów i czterokrotnie wyższą rozdzielczość niż ekrany o rozdzielczości WQVGA, a dzięki technologii AMOLED zużywa o 40 procent mniej energii niż telefon komórkowy wyposażony w wyświetlacz TFT‑LCD. A 800-megahercowy procesor czyni z Samsung Jet jednego z najszybszych w pełni dotykowych telefonów na rynku.

Samsung Jet S8000
Samsung Jet S8000

Zastosowane rozwiązania dotykowe składają się na: sterowanie ruchem (motion UI), inteligentne odblokowywanie telefonu (smart unlock) oraz zindywidualizowany ekran widgetów. Dodatkowo trójwymiarowy interfejs obsługi multimediów zapewnia dostęp do sześciu podstawowych funkcji multimedialnych, takich jak album zdjęć, odtwarzacz plików muzycznych, odtwarzacz plików wideo, radio FM, gry i Internet, które można wybrać obracając sześcian widoczny na ekranie.

W interface Samsung Jet dostępnych jest około 20 widgetów, a dodatkowe widgety użytkownicy mogą pobrać za pomocą widgetu „więcej widgetów”. Przeglądarka internetowa umożliwia przeglądanie do pięciu stron równocześnie oraz dodawać zakładki do ulubionych stron w postaci widgetów na stronie głównej telefonu. Możliwe jest także włączenie opcji blokady reklam, funkcji wielokrotnego pobierania i pobierania w tle. Obsługiwana jednym palcem funkcja zoom, w którą wyposażona jest przeglądarka, umożliwia użytkownikom powiększanie i zmniejszanie stron internetowych jednym ruchem. Dodatkowo transmisja danych HSDPA zapewnia swobodę w przeglądaniu stron www.

Samsung Jet jest także wyposażony w liczne funkcje multimedialne, obejmujące 5-megapikselowy aparat fotograficzny, technologię DNSe & SRS WOW Sound Effect zapewniającą najwyższą jakość dźwięku, a także odtwarzanie plików wideo w formacie DivX i XviD. Nagrywanie i odtwarzanie filmów w jakości DVD zapewnia znakomitą, pozbawioną zakłóceń rozrywkę oraz możliwość natychmiastowego pobrania i odtworzenia formatów DivX i Xvid bez konieczności konwertowania, zmiany rozmiaru lub modyfikacj. Można też dodać swoją notatkę – podpisaną ręcznym pismem. Smartfon posiada również wbudowany odbiornik GPS.

Samsung Jet dostępny jest w Polsce od sierpnia 2009 r. w cenie 1799 złotych

Specyfikacje techniczne: Samsung Jet S8000


Źródła: egospodarka, gsmmania, fortel