Elektrobit – HIT na tegorocznych targach CTIA

20090408_ctia_logoNa tegorocznych targach CTIA w Las Vegas (targi CTIA służą do przedstawienia najnowszych rozwiązań teleinformatycznych dla branży mobilnej), mało znana na naszym rynku firma Elektrobit, wywołała sporą sensację na zakończonych już targach CTIA. Zaprezentowała pierwsze na świecie urządzenie, będące hybrydą telefonu satelitarnego i komórki.

Urządzenie obsługuje sieci GSM/WCDMA/HSDPA, Wi-Fi i Bluetooth. Może również pracować w sieci satelitarnej Terrestar 2.2 GHz. Elektrobit posiada kolorowy wyświetlacz dotykowy QVGA, klawiaturę QWERTY, ponadto posiada aparat cyfrowy 3 Mpix, slot na karty pamięci microSD oraz funkcję nawigacji GPS. Urządzenie wyposażono w 100MB wewnętrznej pamięci. Co ciekawe urządzenie pracuje pod kontrolą najnowszego Windows Mobile 6.5

Telefon jest na razie tylko prototypem, poniekąd już ukończonym. Trzeba jedynie poczekać na wdrożenie sieci TerreSter, co ma nastąpić już niebawem. Jak zapewnia producent jest to pierwsze urządzenie wspierające wszystkie ważne formy łączności i telekomunikacji.

Źródło TerreStar/Elektrobit

2 Comments

Comments are closed.