|

FreeM – nowy operator kusi darmowym Facebookiem

Na polskim rynku już wkrótce pojawi się nowa usługa telefonii komórkowej, która pozwoli na darmowe korzystanie z serwisów społecznościowych, komunikatorów i portali w zamian za oglądanie reklam w telefonie.

Za FreeM odpowiedzialna jest firma Inmobile, właściciel wirtualnego operatora komórkowego CP Telecom. Uruchomienie nowej sieci ma nastąpić w najbliższą niedzielę 21 listopada i będzie bazować na infrastrukturze firmy Polkomtel, operatora sieci Plus. W zamian za możliwość emisji pełnoekranowych reklam na telefonie abonenta otrzyma on możliwość bezpłatnego korzystania z mobilnego Facebooka, Foursquare, Twittera,  Wikipedii i mobilnych wersji wybranych portali, oraz za pośrednictwem aplikacji Nimbuzz korzystać z komunikatorów GaduGadu, FB-czat, Windows Live Messenger i Google Talk. Darmowe korzystanie nie będzie uwarunkowane minimalnymi doładowaniami i będzie działać także przy zerowym stanie konta. Na razie brak informacji o możliwości darmowego przeglądania polskich serwisów społecznościowych, np. Naszej-klasy.

Użytkownik FreeM, po obejrzeniu reklamy, uzyska możliwość darmowego korzystania z wybranych serwisów internetowych, równoważnego transferowi danych wielkości 0,5 MB, co odpowiada np. 30 odsłonom mobilnej wersji Facebooka, ale tylko kilku większym zdjęciom. Komunikacja tekstowa przez komunikatory obsługiwane przez Nimbuzz nie będzie limitowana.

Pozostałe standardowe usługi, jak rozmowy telefoniczne, SMS-y oraz przeglądanie innych stron internetowych niż wymienione wcześniej, podlegać będą opłatom w systemie doładowań (prepaid) zgodnie z załączoną tabelą opłat. Opłaty ustalone są na poziomie innych ofert prepaid i wynoszą  28 groszy za minutę rozmowy oraz 14 groszy za SMS. Transfer danych poza wybranymi serwisami będzie kosztować 7gr za 100KB.

Oferta FreeM skierowana jest głównie do młodzieży w wieku 15 – 25 lat, dla której najczęstszą formą komunikacji są komunikatory i serwisy społecznościowe. Użytkownikami nowej usługi mogą zostać osoby posiadające konto na portalu Facebook, które dołączą do grona znajomych FreeM. Limitowane, darmowe karty SIM, w początkowym okresie oferowane będą ekskluzywnie dla fanów w Warszawie, w formule szeroko zakrojonych testów. Karty będzie można odebrać za pośrednictwem paczkomatów, w kinie Atlantic, centrum handlowym Blue City oraz przez kuriera InPost.

Wybór nowego lub przeniesienie dotychczasowego numeru komórkowego odbywać się będzie za pośrednictwem strony Internetowej FreeM. Doładowania konta można dokonać w systemie eCard za pośrednictwem strony internetowej lub kupując kartę doładowującą Mova w sieci sklepów Carrefour.