| |

Garmin nüvi 3760 / 3790T

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. wprowadzi na rynek nową serię nüvi 3700. W skład serii wchodzą modele nüvi 3760 oraz nüvi 3790T. Jak twierdzi Garmin – model ten ma być nową jakością w świecie nawigacji GPS.

Seria nüvi 3700 ma 4,3-calowy, szklany ekranem  LCD o rozdzielczości 800 na 480 pikseli oraz interaktywny panel dotykowym.Interaktywny panelem dotykowy umożliwia oglądanie menu oraz preinstalowanych map w orientacji poziomej lub pionowej w zależności czy korzysta się z niego w samochodzie czy podczas pieszych wędrówek.

Nowy ekran multi-touch w serii nüvi 3700 umożliwia użytkownikom powiększanie i zmniejszanie obrazu (poprzez rozsuwanie palcami), przesuwanie mapy (poprzez przeciągnięcie palcem) albo zmianę perspektywy z dwu- na trójwymiarową i obracanie mapy o 360°. Aby zapobiec przypadkowym dotknięciom, seria nüvi 3700 oferuje prostą blokadę ekranu, więc wystarczy nacisnąć przycisk zasilania, wsunąć nüvi do kieszeni i ruszyć w drogę.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SlpM5osmUTE&feature=related[/youtube]

Dzięki konfigurowalnej „frazie budzenia”, która inicjuje nawigację aktywowaną głosem, można wydawać nüvi 3790T polecenia głosowe bez odrywania rąk od kierownicy i wzroku od drogi. Na razie, niestety, tylko po angielsku. Z kolei realistyczny wygląd drogi jest zasługą szczegółowego odwzorowania terenu i widoku budynków w trybie 3D.

Funkcja trafficTrends ma zapewniać efektywne wyznaczanie tras i dostarczanie dokładnych informacji o godzinie przybycia, wybierając właściwą drogę na podstawie historycznych danych oraz ustalonych przez Garmin trendów ruchu w danej okolicy o konkretnych porach dnia.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DM7yboa2sZw[/youtube]

Urządzenia nüvi 3790T i nüvi 3760T wyposażone zostały w bezprzewodową technologię Bluetooth do wykonywania połączeń bez użycia rąk za pomocą kompatybilnego telefonu, oraz w przypadku modelu 3790T w antenę TMC, dzięki której możliwy jest odbiór komunikatów o sytuacji na drodze.

Wszystkie urządzenia z serii nüvi 3700 mają wstępnie zainstalowaną aplikację ecoRoute , która (jak twierdzi producent) pomaga użytkownikom oszczędzać zarówno paliwo, jak i pieniądze. Dzięki ecoRoute urządzenie wybiera trasę przetwarzając informację dotyczące zużycia paliwa, liczby przystanków, ograniczeń prędkości i wielu innych dopasowując swoje wskazania do powyższych czynników. Kierowca ma również dostęp do sprawozdania z wyszczególnionymi danymi dotyczącymi czasu jazdy, przebytej odległości, średniej ceny paliwa oraz średniego zużycia paliwa. Informacje te mogą być uwzględnianie przy planowaniu kolejnych podróży.

Urządzenia z serii Garmin nüvi 3700 będą dostępne na polskim rynku na początku czerwca.

Polska premiera

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KnbapQBp_Yk&feature=related[/youtube]

Źródła: interia.pl, chip.pl