HTC odblokowuje pierwsze smartfony

 

Na pierwszy ogień poszedł świeży HTC Sensation, którego użytkownicy będą mogli wgrywać dowolne oprogramowanie. Co z innymi modelami?

Telefony z Androidem i zablokowane bootloadery od zawsze stanowiły konflikt pomiędzy klientami, a producentami. Ci pierwsi chcą możliwości wgrywania dowolnego oprogramowania na urządzeniu, drudzy z kolei są raczej przeciwni… To się jednak pomału zmienia.

CEO HTC – Peter Chou już w maju tego roku przekazał, że wkrótce część smartfonów z Androidem doczeka się odblokowania bootloaderów. Na szczęście producent nie pozostał gołosłowny i udostępnił właśnie pierwsze narzędzia, które umożliwiają zdjęcie fabrycznej blokady.

Niestety, na razie proces mogą przeprowadzić wyłącznie użytkownicy modelu HTC Sensation. Wystarczy udać się pod adres: http://htcdev.com/bootloader/ , kliknąć na przycisk Begin Unlock Bootloader i postępować zgodnie ze wskazówkami.

HTC na razie informuje, że zdjęcie blokady będzie możliwe wkrótce dla posiadaczy smartfonów Evo 3D oraz Sensation 4G. Niestety, na stronie producenta nie ma informacji na temat innych modeli, ale wcześniej przekazano, że funkcja zostanie udostępniona do końca roku użytkownikom wszystkich modeli, które zadebiutowały na rynku w 2011 roku.

Źródło, fot.: HTC