HTC odpiera zarzuty Apple

HTC broni się przed oskarżeniami Apple o naruszenie patentów.

Przypomnijmy, że firma z Cupertino złożyła skargę przeciwko tajwańskiemu producentowi smartfonów do amerykańskiej Komisji ds. Handlu Zagranicznego (International Trade Commission – ITC) i jednocześnie skierowała pozew do sądu okręgowego w stanie Delaware. Apple twierdzi, że HTC narusza 20 patentów związanych z interfejsem użytkownika, architekturą oraz osprzętem, jakie stosowane są w iPhonie.

Tajwańska firma stanowczo odpiera stawiane jej przez Apple zarzuty. „HTC jest nie tylko innowatorem w sektorze mobilnych technologii, ale również właścicielem wielu patentów. Amerykańskie i międzynarodowe prawa chroniące patenty traktujemy poważnie” – czytamy w oświadczeniu HTC, która zapowiedziała jednocześnie, że będzie blisko współpracować z amerykańskim systemem sprawiedliwości aby bronić swoich „innowacyjnych wartości i praw”.

Oskarżenia Apple wobec HTC są także postrzegane jako atak na Google, który niedawno wprowadził na rynek swój pierwszy smartfon o nazwie Nexus One, którego producentem jest tajwańska firma. HTC była też pierwszą firmą, która wyprodukowała telefon oparty na stworzonej przez Google open-source’owej platformie Android. Ta z kolei stała się poważnym konkurentem dla systemu stosowanego w iPhonie.

Gigant z Mountain View, pomimo że nie jest wymieniony w pozwach Apple, postanowił udzielić swojego wsparcia HTC. „Stajemy w obronie naszego systemu operacyjnego Android i partnerów, którzy pomogli nam go stworzyć” – oświadczył rzecznik Google.

3 Comments

  1. “HTC jest nie tylko innowatorem” “innowacyjnych wartości i praw”
    bleeeee… naprawdę spodobało im się to słowo ;/

  2. Na tyle, im się spodobało, że usunięto je z części nazwy. Tacy byli innowacyjni. Apple przegina, bo twierdzi, że ekran dotykowy, to oni wymyślili, ale HTC niech nie twierdzi, że jest innowacyjne.
    Może znów powrócą D-pady, i to za sprawą Apple, ale byłby joke.

Comments are closed.